Nagłówek Dziennika Polickiego

Świt Szczecin rozbił na inaugurację Polonię Środa Wielkopolska

Podopieczni Mariusza Kurasa od wysokiego zwycięstwa nad Polonią Środa Wielkopolska zainaugurowali rozgrywki III ligi grupy 2. Piłkarze z północnego Szczecina zaaplikowali rywalom aż sześć bramek.

Przemysław Kędziora, Świt Szczecin

na zdjęciu: Przemysław Kędziora walczący o piłkę z rywalem

Gospodarze na prowadzenie wyszli już w 9 minucie spotkania, kiedy to na strzał zza pola karnego zdecydował się Szymon Kapelusz i umieścił piłkę w bramce obok bezradnie interweniującego Przemysława Frąckowiaka.

Cztery minuty później Duma Skolwina prowadziła już 2:0. Tym razem bramkarza gości pokonał Oleh Synytsia, który wykorzystał podanie Szymona Kapelusza, który będąc na wślizgu, zdołał jeszcze skierować futbolówkę w kierunku nadbiegającego w pole karne Ukraińca.

Gospodarze w kolejnych minutach utrzymywali się długo przy piłce, skrupulatnie budując swoje ataki pozycyjne. W 39 minucie doskonałe podanie na skrzydło otrzymał Oleh Synytsia, który precyzyjnie dośrodkował piłkę w pole karne, a tam na strzał z woleja zdecydował się wbiegający w pole karne Przemysław Kędziora.

Po pierwszych 45 minutach gospodarze zasłużenie prowadzili 3:0. Po zmianie stron obraz gry niewiele uległ zmianie. W 54 minucie wynik spotkania podwyższył Kacper Wojdak. Dziesięć minut później faulowany w polu karnym był Synytsia i prowadzący zawody arbiter podyktował rzut karny, który pewnie na bramkę zamienił Szymon Kapelusz.

Od 66. minuty gospodarze zmuszeni byli grać w osłabieniu, bowiem urazu nabawił się młodzieżowiec Kacper Wachowiak. Mariusz Kurasz nie miał już na ławce rezerwowych żadnego piłkarza o statusie młodzieżowca, który mógłby wejść na boisko.

Wynik spotkania w 70 minucie spotkania ustalił Adam Nagórski, który okazał się pewnym egzekutorem rzutu karnego.

Prowadzony przez Mariusza Kurasa Świt Szczecin na inaugurację zainkasował pierwszy komplet punktów.

Świt Szczecin – Polonia Środa Wielkopolska 6:0 (3:0)

Bramki: 1:0 Kapelusz (9’), 2:0 Synytsia (13’), 3:0 Kędziora (39’), 4:0 Wojdak (54’), 5:0 Kapelusz (64’ – k.), 6:0 Nagórski (70’ – k.)

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda

#zobacz także

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.