Świt Szczecin rozbił na inaugurację Polonię Środa Wielkopolska

Podopieczni Mariusza Kurasa od wysokiego zwycięstwa nad Polonią Środa Wielkopolska zainaugurowali rozgrywki III ligi grupy 2. Piłkarze z północnego Szczecina zaaplikowali rywalom aż sześć bramek.

Przemysław Kędziora, Świt Szczecin

na zdjęciu: Przemysław Kędziora walczący o piłkę z rywalem

Gospodarze na prowadzenie wyszli już w 9 minucie spotkania, kiedy to na strzał zza pola karnego zdecydował się Szymon Kapelusz i umieścił piłkę w bramce obok bezradnie interweniującego Przemysława Frąckowiaka.

Cztery minuty później Duma Skolwina prowadziła już 2:0. Tym razem bramkarza gości pokonał Oleh Synytsia, który wykorzystał podanie Szymona Kapelusza, który będąc na wślizgu, zdołał jeszcze skierować futbolówkę w kierunku nadbiegającego w pole karne Ukraińca.

Gospodarze w kolejnych minutach utrzymywali się długo przy piłce, skrupulatnie budując swoje ataki pozycyjne. W 39 minucie doskonałe podanie na skrzydło otrzymał Oleh Synytsia, który precyzyjnie dośrodkował piłkę w pole karne, a tam na strzał z woleja zdecydował się wbiegający w pole karne Przemysław Kędziora.

Po pierwszych 45 minutach gospodarze zasłużenie prowadzili 3:0. Po zmianie stron obraz gry niewiele uległ zmianie. W 54 minucie wynik spotkania podwyższył Kacper Wojdak. Dziesięć minut później faulowany w polu karnym był Synytsia i prowadzący zawody arbiter podyktował rzut karny, który pewnie na bramkę zamienił Szymon Kapelusz.

Od 66. minuty gospodarze zmuszeni byli grać w osłabieniu, bowiem urazu nabawił się młodzieżowiec Kacper Wachowiak. Mariusz Kurasz nie miał już na ławce rezerwowych żadnego piłkarza o statusie młodzieżowca, który mógłby wejść na boisko.

Wynik spotkania w 70 minucie spotkania ustalił Adam Nagórski, który okazał się pewnym egzekutorem rzutu karnego.

Prowadzony przez Mariusza Kurasa Świt Szczecin na inaugurację zainkasował pierwszy komplet punktów.

Świt Szczecin – Polonia Środa Wielkopolska 6:0 (3:0)

Bramki: 1:0 Kapelusz (9’), 2:0 Synytsia (13’), 3:0 Kędziora (39’), 4:0 Wojdak (54’), 5:0 Kapelusz (64’ – k.), 6:0 Nagórski (70’ – k.)