Nagłówek Dziennika Polickiego

Świt Szczecin powalczy w Grudziądzu! Oba kluby zapowiadają walkę o awans

Już w drugiej kolejce rozgrywek 3. ligi dojdzie do arcyciekawego spotkania, w którym walcząca do ostatniej kolejki poprzedniego sezonu o awans do eWinner 2. Ligi Olimpia Grudziądz podejmować będzie Świt Szczecin.

Adam Ładziak

na zdjęciu: Adam Ładziak

Przypomnijmy, że prowadzony przez Andrzeja Tychowskiego Świt Szczecin pokonał 1:0 przed własną publicznością Olimpię Grudziądz w ostatniej, decydującej o awansie kolejce poprzedniego sezonu. Bramkę na wagę zwycięstwa z rzutu karnego strzelił Adam Ładziak. Porażka Olimpii sprawiła, że to Kotwica Kołobrzeg mogła cieszyć się z awansu.

Oba zespoły terminarz rozgrywek skojarzył już w drugiej ligowej kolejce. Zarówno w Świcie, jak i Olimpii zaszły zmiany na ławce trenerskiej. Olimpię Grudziądz w nowym sezonie prowadzi doskonale znany w Szczecinie Bogusław Baniak. Na ławce trenerskiej Dumy Skolwina zasiada z kolei Mariusz Kuras.

Pierwsza ligowa kolejka była niezwykle udana zarówno dla drużyny z Grudziądza, jak i z północnego Szczecina. Świt Szczecin pokonał w Skolwinie aż 6:0 Polonię Środę Wielkopolską, natomiast Olimpia Grudziądz wygrała 4:0 w Gniewinie z miejscowym Stolemem.

Oprócz szczecińskich akcentów na ławkach trenerskich oba kluby łączy jeszcze jedno. Cel, jaki włodarze obu klubów postawili przed swoimi szkoleniowcami. Awans do rozgrywek eWinner 2. Ligi. Piątkowe spotkanie rozpocznie się o godzinie 18.00.

Olimpia Grudziądz – Świt Szczecin | piątek 11 sierpnia, godzina 18.00

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda

#zobacz także

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.