Nagłówek Dziennika Polickiego

Trzecia wygrana Świtu Szczecin z rzędu! Dublet Kapelusza

Podopieczni Mariusza Kurasa w piątkowym spotkaniu pokonali przed własną publicznością Unię Solec Kujawski 3:1. Dwie bramki dla Dumy Skolwina strzelił Szymon Kapelusz, natomiast jedno trafienie z rzutu karnego dołożył Adam Ładziak.

Jędrzej Kujawa

na zdjęciu: Jędrzej Kujawa

Wynik spotkania w 14 minucie meczu otworzył Szymon Kapelusz, który wykorzystał precyzyjne podanie Adama Ładziaka z głębi pola.

Zaledwie osiem minut potrzebowali goście, aby doprowadzić do wyrównania. O ile w 20 minucie arbitrzy dopatrzyli się pozycji spalonej przy bramce zdobytej z rzutu wolnego, o tyle 120 sekund później dośrodkowanie na bramkę zamienił Maciej Słupecki i Unia mogła cieszyć się z wyrównania.

W 34 minucie jeden z defensorów gości zagrał ręką we własnym polu karnym i arbiter zawodów podyktował rzut karny, który pewnie na bramkę zamienił Adam Ładziak.

Po zmianie stron kibice zgromadzeni na stadionie przy ul. Stołczyńskiej 100 w Skolwinie na kolejną bramkę czekali zaledwie do 49 minuty, kiedy to po raz drugi na listę strzelców wpisał się Szymon Kapelusz.

Mimo iż oba zespoły stworzyły sobie sytuacje do strzelenia bramki, to żadnej z nich nie udało się wykorzystać. Gospodarze zasłużenie odnotowali trzecie ligowego zwycięstwo z rzędu, notując tym samym kolejny komplet punktów. Po sześciu kolejkach z dorobkiem 13 punktów Świt Szczecin plasuje się na 3. pozycji w ligowej tabeli.

Świt Szczecin – Unia Solec Kujawski 3:1 (2:1)

Bramki: 1:0 Kapelusz (14'), 2:1 Ładziak (34' - k.), 3:1 Kapelusz (49') – 1:1 Słupecki (22')

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda

#zobacz także

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.