Pięć bramek zobaczyli kibice w Jarocinie. Komplet punktów pojechał do Szczecina

Podopieczni Mariusza Kurasa pokonali w Jarocinie miejscową Jarotę 2:3, inkasując tym samym, jakże cenny komplet punktów.

Szymon Kapelusz

na zdjęciu: Szymon Kapelusz

Piłkarze z północnego Szczecina na prowadzenie wyszli już w 7 minucie spotkania, kiedy to dośrodkowanie w pole karne Dominika Dziąbka na bramkę zamienił Szymon Kapelusz.

Tuż przed gwizdkiem kończącym pierwsze 45 minut meczu, faulowany w polu karnym był Jędrzej Kujawa i prowadzący zawody arbiter podyktował rzut karny, który pewnie na bramkę zamienił Adam Ładziak.

Po zmianie stron gospodarze starali się za wszelką cenę doprowadzić do strzelenia bramki kontaktowej. Ta sztuka udała im się w 64 minucie, kiedy to dośrodkowaną w pole karne Świtu piłkę ręką zagrał Szymon Kapelusz. Arbiter prowadzący zawody nie miał żadnych wątpliwości i błyskawicznie wskazał na punkt oddalony o 11 metrów od bramki Przemysława Matłoki. Pewnym egzekutorem rzutu karnego okazał się Krzysztof Bartoszak.

Podopieczni Mariusza Kurasa na odpowiedź potrzebowali zaledwie siedmiu minut. Dobre podanie w pole karne otrzymał Jędrzej Kujawa, który minął zwodem rywala i pewnym strzałem umieścił piłkę w siatce, podwyższając wynik spotkania na 3:1.

W samej końcówce spotkania Jakub Kuzko faulował rywala i arbiter zmuszony był ponownie podyktować rzut karny dla Jaroty Jarocin. Defensor gości obejrzał dodatkowo bezpośrednią czerwoną kartkę. Ponownie strzałem z jedenastu metrów Przemysława Matłokę pokonał Krzysztof Bartoszak.

Piłkarze Świtu Szczecin po zaciętym spotkaniu wygrali 3:2 i odnotowali jakże ważny komplet punktów.

Jarota Jarocin – Świt Szczecin 2:3 (0:2)

Bramki: 1:2 Bartoszak (64' - k.), 2:3 Bartoszak (90' - k.) – 0:1 Kapelusz (7'), 0:2 Ładziak (45' - k.), 1:3 Kujawa (71')