Nagłówek Dziennika Polickiego

Chemik Police po dobrym meczu przegrał z Flotą Świnoujście

Piłkarze Chemika Police po dobrym spotkaniu przegrali z liderującą w tabeli Flotą Świnoujście 0:2. Było to 14 zwycięstwo zespołu prowadzonego przez Marcina Adamskiego w obecnym sezonie.

Daniel Kusztan

na zdjęciu: Interweniujący bramkarz Floty Świnoujście – Daniel Kusztan

W 8 minucie spotkania na prowadzenie mogli wyjść nieoczekiwanie gospodarze, jednak w sytuacji sam na sam doskonale interweniował Daniel Kusztan.

W 14 minucie Kamil Bieniek faulował we własnym polu karnym Krystiana Pedę, a prowadzący sobotnie zawody Marcin Janawa podyktował rzut karny. Do piłki podszedł Kamil Poźniak, jednak intencje strzelca wyczuł Adrian Piekutowski i zdołał obronić rzut karny.

Tuż przed gwizdkiem kończącym pierwszą część spotkania w sytuacji sam na sam z Danielem Kusztanem znalazł się Dominik Dąbrowski, jednak i tym razem górą był bramkarz ze Świnoujścia.

Po zmianie stron bliżsi zdobycia bramki dającej prowadzenie byli goście. Adrian Piekutowski w 62 minucie meczu obronił mocne uderzenie Krystiana Pedy i uchronił swój zespół od straty bramki.

Wynik spotkania w 70 minucie otworzył Damian Staniszewski, który wykorzystał niezdecydowanie defensorów Chemika Police i umieścił piłkę w bramce. Na nic zdały się protesty Piekutowskiego, sugerujące, że zawodnik Floty był na pozycji spalonej.

Wynik spotkania w doliczonym czasie gry ustalił Staniszewski i tym samym Flota Świnoujście odnotowała 14 wygraną w obecnym sezonie. Podopieczni Marcina Adamskiego z kompletem punktów przewodzą ligowej tabeli.

Chemik Police – Flota Świnoujście 0:2 (0:0)

Bramki: 0:1 Staniszewski (70'), 0:2 Staniszewski (94')