Nagłówek Dziennika Polickiego

Był napastnik Chemika Police, Kotwicy Kołobrzeg i Błękitnych Stargard zawieszony przez PZPN!

Rzecznik Dyscyplinarny Polskiego Związku Piłki Nożnej poinformował o zastosowaniu środków zapobiegawczych wobec byłego zawodnika Chemika Police – ukraińskiego napastnika Mykyty V., w związku z podejrzeniem udziału w tzw. „match-fixingu”.

Mykyta V.

na zdjęciu: Były napastnik m.in. Chemika Police, Kotwicy Kołobrzeg i Błękitnych Stargard Mykyta V.

Drugim zawieszonym piłkarzem został piłkarz Concordii Elbląg – Ihor R.

– Obaj piłkarze zostali zawieszeni w rozgrywkach mistrzowskich i pucharowych swoich klubów ze skutkiem natychmiastowym – poinformował Polski Związek Piłki Nożnej.

Jak zapewnia prezes klubu Przemysław Korotkiewicz, Ukrainiec skontaktował się z trenerem pierwszego zespołu, aby móc w barwach Chemika Police odbudować swoją dyspozycję.

– Zawodnik pojawił się na jednym z treningów pod koniec sierpnia. Po około 30 minutach opuścił boisko z urazem i już więcej nie pojawił się w klubie – wyjaśnia Mariusz Szmit, szkoleniowiec polickiego klubu.

Ukrainiec do Chemika Police trafił w lutym 2017 roku, przychodząc z FK Rokyty. Chemik Police występował wówczas w rozgrywkach szczecińskiej ligi okręgowej. Na tym poziomie rozgrywkowym ukraiński napastnik rozegrał 1,5 sezonu. Następnie wraz z klubem awansował do wyższej klasy rozgrywkowej, w której rozegrał cały sezon i zaliczył awans do III ligi. Po dobrych dla siebie sezonach V. przeszedł do Puszczy Niepołomice występującej wówczas w rozgrywkach Fortuna 1 Ligi. W Niepołomicach spędził zaledwie jedną rundę. Nie będąc w stanie wywalczyć sobie miejsca w podstawowym składzie, rozwiązał kontrakt za porozumieniem stron.

W styczniu 2020 roku ponownie wrócił do III-ligowego wówczas Chemika Police. V. zagrał przeciwko Świtowi Szczecin w przegranym meczu 0:2, po czym podjęto decyzję o zakończeniu przedwcześnie sezonu z powodu pandemii COVID-19.

W sezonie 2020/2021 V. był już zawodnikiem III-ligowej Kotwicy Kołobrzeg. Na wiosnę sezonu 2020/2021 trafił do Wybrzeża Rewalskie Rewal, następnie jesień 2021/2022 spędził w Hutniku Szczecin. Zimą 2021 roku trafił do III-ligowych Błękitnych Stargard, w których strzelił nawet 2 gole.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda

#zobacz także

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.