Nagłówek Dziennika Polickiego

Świt Szczecin pokonał Unię Janikowo. Dwie bramki Oleha Synytsia

Piłkarze Świtu Szczecin w piątek, 11 listopada pokonali przed własną publicznością Unię Janikowo 4:2.

Świt Szczecin - Unia Janikowo

na zdjęciu: Piłkarze obu drużyn walczący o piłkę w środkowej strefie boiska

Spotkanie rozegrane zostało w dzień 104. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Piłkarze obu drużyn na boisko wyszli w towarzystwie dzieci trzymających w rękach biało-czerwone flagi. Rozpoczęcie spotkania poprzedziło odśpiewanie Mazurka Dąbrowskiego.

Gospodarze na prowadzenie wyszli już w 6. minucie meczu za sprawą Szymona Kapelusza, który wykorzystał zamieszanie w polu karnym i pokonał Wojciecha Pawłowskiego.

Goście na doprowadzenie do remisu potrzebowali zaledwie 240 sekund. Płasko zagraną piłkę spod linii końcowej boiska pewnym uderzeniem na bramkę zamienił Dawid Zaborowski.

W 16 minucie ponownie na prowadzenie wyszli podopieczni Mariusza Kurasa. Daleką piłkę z własnej połowy boiska w kierunku Szymona Kapelusza posłał Kacper Wojdak, ta odbiła się od pleców jednego z obrońców z Janikowa, dopadł do niej Oleh Synytsia i precyzyjnym strzałem zza pola karnego pokonał Wojciecha Pawłowskiego.

Po 20 minutach meczu było już 3:1 dla gospodarzy. Ponownie na listę strzelców wpisał się Oleh Synytsia, który tym razem wykorzystał dobre podanie z bocznego sektora boiska Alana Kosińskiego.

Do przerwy wynik nie uległ już zmianie i oba zespoły udały się na zasłużoną przerwę. Po zmianie stron lepiej w mecz weszli goście. W 58 minucie Julian Kamiński faulował we własnym polu karnym Yamakawę Hiromasę i arbiter prowadzący zawody podyktował rzut karny. Do jedenastki podszedł Mateusz Ławniczak i mimo że Przemysław Matłoka zdołał obronić uderzenie zawodnika gości, o tyle wobec dobitki był już bezradny.

Strzelona bramka podziałała bardzo mobilizująco na Dumę Kujaw. Piłkarze z Janikowa za wszelką cenę próbowali doprowadzić do wyrównania. W 87 minucie wynik spotkania ustalił wprowadzony chwilę wcześniej Adam Nagórski, który wykorzystał zgranie Szymona Kapelusza i precyzyjnym uderzeniem pokonał Wojciecha Pawłowskiego.

Komplet punktów wywalczony przed własną publicznością sprawił, że po 16 ligowych kolejkach podopieczni Mariusza Kurasa plasują się na 4. pozycji w tabeli z dorobkiem 31 punktów.

Świt Szczecin – Unia Janikowo 4:2 (3:1)

Bramki: 1:0 Kapelusz (6'), 2:1 Synytsia (16'), 3:1 Synytsia (20'), 4:2 Nagórski (87') – 1:1 Zaborowski (10'), 3:2 Ławniczak (58')

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda

#zobacz także

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.