Nagłówek Dziennika Polickiego

70-lecie Klubu Sportowego Świt Skolwin-Szczecin

W gościnnych progach Hotelu Dobosz w Policach w piątek, 25 listopada odbyła się uroczystość z okazji 70-lecia powstania Klubu Sportowego Świt Skolwin-Szczecin.

Gala 70-lecia Świtu Szczecin

na zdjęciu: (od lewej) dyrektor sportowy klubu Szymon Kufel, prezes klubu Paweł Adamczak oraz przewodnicząca Rady Miasta Szczecina Renata Łażewska

Udział w wydarzeniu wzięło ponad 200 osób, w tym działacze, piłkarze, samorządowcy, sponsorzy oraz wielu zasłużonych dla klubu z północnego Szczecina.

W trakcie uroczystości nagrodzono osoby, bez których nie byłoby dzisiaj Świtu na piłkarskiej mapie Polski. Od założycieli klubu, po aktualnego prezesa Świtu Szczecin – Pawła Adamczaka, który od ponad 20 lat dąży do budowy silnego klubu w regionie.

Kapituła doceniła jego codzienną pracę i przyznała mu za dotychczasową działalność nagrodę specjalną w kategorii – osobowość roku. Wyróżnienia otrzymali też inni działacze, którzy wspierają na co dzień prezesa. Wśród nich dyrektor sportowy klubu Szymon Kufel.

– Często spieramy się na argumenty, ale prezes ich nie ma, więc zawsze wychodzi na moje – zażartował Szymon Kufel. – Paweł wszystko zrobiłby dla Świtu, z pasją, z sercem. Jak go nie wpuszczą drzwiami, wejdzie oknem, a wyrzucany wróci choćby kominem – podkreślił dyrektor sportowy klubu.

Przewodnicząca Rady Miasta Szczecina Renata Łażewska, której ojciec Tadeusz Góral był założycielem klubu, podkreśliła rodzinną atmosferę, jaka panuje w Świcie Szczecin. To w niej upatruje wyjątkowość klubu z północy Szczecina. Równie pozytywnie o klubie wypowiedział się wojewoda zachodniopomorski Zbigniew Bogucki.

– Skolwin to szczególne miejsce, furtka gdzie kończy się Szczecin i niemal zaczynają Police, a życie w tej dzielnicy nie należy do najłatwiejszych, więc chwała tym, którzy właśnie tutaj robią coś pięknego, nie tylko dla siebie, ale głównie dla lokalnej społeczności – podkreślił podczas uroczystości wojewoda zachodniopomorski Zbigniew Bogucki.

Kibice w ostatnich latach mieli powody do radości. Mimo iż nie udało się awansować Świtowi do rozgrywek centralnych, to w ramach Fortuna Pucharu Polski gościli takie zespoły jak Cracovię Kraków czy Legię Warszawa, walcząc z nimi jak równy z równym. Oba ekstraklasowe zespoły wygrywały na boisku przy ul. Stołczyńskiej 100 zaledwie po 1:0.

Uroczystość uświetnił koncert piosenkarza i prezentera telewizyjnego Norbiego.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Świt Szczecin / Rafał Remont

#zobacz także

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.