Nagłówek Dziennika Polickiego

Świt Szczecin powalczy o awans bez Mariusza Kurasa w roli szkoleniowca

Mariusz Kuras nie poprowadzi Świtu Szczecin w rundzie wiosennej sezonu 2022/2023. Jak poinformował klub z północnego Szczecina, przygoda szkoleniowca w Skolwinie dobiegła końca.

Mariusz Kuras

na zdjęciu: Mariusz Kuras w towarzystwie swojego asystenta

– Główną przyczyną zmian są niesatysfakcjonujące wyniki pierwszego zespołu Świtu w rundzie jesiennej sezonu 2022/2023 oraz zajmowane miejsce w ligowej klasyfikacji – poinformował w mediach społecznościowych Świt Szczecin.

Drużyna prowadzona przez trenera Mariusza Kurasa w 17 rozegranych spotkaniach zgromadziła 31 punktów i na półmetku sezonu zajmuje 5. pozycję w ligowej tabeli, tracąc do liderujących rezerw Pogoni Szczecin 7 punktów.

Piłkarze Dumy Skolwina w 17 meczach zanotowali 9 zwycięstw, 4 remisy i 4 porażki.

Prezes klubu Paweł Adamczak zapowiadał przed sezonem walkę o awans do eWinner 2. Ligi. Obchodzony kilka tygodni temu jubileusz 70-lecia działalności klubu miało dodatkowo zaakcentować miejsce w ścisłej czołówce ligowej tabeli.

Piąte miejsce, choć nie jest złe a strata 7 punktów do Pogoni II Szczecin, wydaje się być w zasięgu, to po dokonaniu znaczących wzmocnień zespołu włodarze klubu zakładali zapewne, że na półmetku rozgrywek Duma Skolwina będzie prezentowała się zdecydowanie lepiej.

Z drugiej strony wydawać by się mogło, że trener Kuras podobnie jak jego poprzednik Andrzej Tychowski będzie mógł nieco dłużej popracować w Skolwinie, a przynajmniej będzie mu dane dokończyć sezon.

O tym, kto zostanie nowym szkoleniowcem drużyny z północnego Szczecina, klub ma poinformować w ciągu najbliższych kilku dni.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda

#zobacz także

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.