Nagłówek Dziennika Polickiego

Puchar Polski ZZPN: Chemik Police podejmuje Świt Szczecin [zapowiedź]

Już w najbliższą sobotę na stadionie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Policach przy ul. Piaskowej 97 odbędzie się derbowe spotkanie w ramach rozgrywek Pucharu Polski na szczeblu Zachodniopomorskiego Związku Piłki Nożnej, w którym Chemik Police podejmować będzie Świt Szczecin.

Chemik Police podejmie Świt Szczecin

na zdjęciu: w 2019 roku po bramkach Nagórskiego i Krawca Świt Szczecin wygrał w Policach 2:0

Oba zespoły w ciągu ostatnich lat mierzyły się wielokrotnie. Ostatnie spotkanie pomiędzy obydwoma zespołami rozegrano w sierpniu 2020 roku w ramach rozgrywek III ligi. Prowadzeni wówczas przez Andrzeja Tychowskiego piłkarze Dumy Skolwina pokonali żółto-zielonych 5:1.

Sobotnie spotkanie w ramach rozgrywek Pucharu Polski będzie doskonałą okazją do debiutu na ławce trenerskiej Piotra Klepczarka, nowego szkoleniowca Świtu Szczecin, który nie tak dawno zastąpił na tym stanowisku Mariusza Kurasa.

Drużyna z północnego Szczecina do rundy wiosennej obecnego sezonu przystępować będzie bez Adama Nagórskiego, który zamienił Świt Szczecin na Vinetę Wolin, a na wypożyczenie do Rewala udał się Paweł Krawiec. Drużynę prowadzoną przez Piotra Klepczarka zasilili natomiast obrońcy Bartosz Winkler z ŁKS-u Łagów oraz Dmytro Sydorenko, który ma na swoim koncie 95 występów w pierwszej lidze ukraińskiej oraz 17 w ekstraklasie Azerbejdżanu.

Wzmocnieniami może pochwalić się również drużyna prowadzona przez Mariusza Szmita. Do zespołu Chemika Police dołączyli pomocnicy Jakub Żelazowski, Daniel Kowalczyk oraz Krystian Ziółkowski.

Sobotnie spotkanie rozpocznie się punktualnie o godzinie 12.00 i będzie transmitowane na oficjalnym profilu Chemika Police oraz Dziennika Polickiego w portalu Facebook.

KP Chemik Police – Świt Szczecin | 25 lutego, godzina 12.00

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda

#zobacz także

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.