Nagłówek Dziennika Polickiego

Murawa stadionu Świtu Szczecin przed meczem z Olimpią Grudziądz zalega pod śniegiem

W najbliższą sobotę, o godzinie 15.30 na stadionie przy ul. Stołczyńskiej 100 w Skolwinie miejscowy Świt ma podejmować Olimpię Grudziądz. Ma, ponieważ nie wiadomo czy spotkanie się ostatecznie odbędzie.

Cenne zwycięstwo Chemika Police

na zdjęciu: murawa stadionu Świtu Szczecin na 24 godziny przed meczem z Olimpią Grudziądz

Sprawdziliśmy jak, na 24 godziny przed meczem wyglądała murawa stadionu w północnym Szczecinie. Ta cała pokryta jest śniegiem i nawet jeżeli ten do soboty, do godziny 15.30 stopnieje, to murawa stadionu będzie przypominała zdecydowanie bardziej bagnisko, aniżeli boisko do gry w piłkę nożną.

– O tym, czy spotkanie ostatecznie się odbędzie, zadecydować mają sędziowie oddelegowani na to spotkanie. Tuż przed pierwszym gwizdkiem, zapoznają się ze stanem murawy boiska przy ul. Stołczyńskiej. – mówi Paweł Adamczak, prezes Świtu Szczecin.

Klub z północy Szczecina już wcześniej starał się o przełożenie sobotniego spotkania z uwagi na liczne zachorowania w zespole.

– Klub z północnego Szczecina w związku z trudną sytuacją kadrową z uwagi na problemy zdrowotne, wystąpił z prośbą o przełożenie spotkania, lecz niestety goście z premedytacją odmówili. Od zdrowia ważniejsze jest dla nich zdobycie za wszelką cenę 3 punktów. Prezes klubu z Grudziądza stwierdził, że to decyzja trenera, a znany w Szczecinie szkoleniowiec Bogusław Baniak w prywatnych rozmowach zdradził, że to zarząd nakazał grę. – czytamy w mediach społecznościowych szczecińskiego Świtu.

Świtowcy przed tygodniem mierzyli się w Środzie Wielkopolskiej. Spotkanie to przegrali aż 0:5, ale już wtedy na wyjazdowe spotkanie pojechali brakiem kluczowych zawodników, którzy zmagają się z chorobą.

Jak podkreśla prezes klubu Paweł Adamczak, jeśli trzeba będzie zagrać, to podopieczni Piotra Klepczarka, mimo kilku absencji w zespole przystąpią do rywalizacji z wiceliderem rozgrywek i powalczą o komplet punktów.

Świt Szczecin – Olimpia Grudziądz | sobota 11 marca, godzina 15.30

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda

#zobacz także

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.