Nagłówek Dziennika Polickiego

Świt Szczecin grając w "dziesiątkę" strzelił trzy bramki

Podopieczni Piotra Klepczarka pokonali przed własną publicznością Stolem Gniewino 3:1, przegrywając do przerwy 0:1 po bramce Mateusza Wachowiaka w doliczonym czasie i grając przez ponad 45 minut w dziesięciu.

Świt Szczecin wygrywa w dziesiątkę

na zdjęciu: Jędrzej Kujawa próbował zaskoczyć bramkarza rywali

Piłkarze Dumy Skolwina w pierwszej części spotkania grali bardzo chaotycznie i bardzo niedokładnie. Gospodarze wypracowali sobie dobrą sytuację do strzelenia bramki za sprawą Przemysława Kędziory. Napastnik Świtowców trafił jednak w słupek i w tej sytuacji musiał obejść się smakiem.

Kędziora w notesie arbitra zapisał się jednak dwukrotnie, najpierw otrzymując żółtą kartkę za symulowanie faulu w polu karnym, a następnie faulując w 41 minucie bramkarza gości i otrzymując drugą, a w konsekwencji czerwoną kartkę.

Jakby tego było mało, doskonałym uderzeniem zza pola karnego popisał się Mateusz Wachowiak, nie dając najmniejszych szans na skuteczną interwencję Przemysławowi Matłoce.

W przerwie spotkania Piotr Klepczarek i asystujący mu Grzegorz Skwara przede wszystkim musieli zmotywować swoich podopiecznych do walki na każdym centymetrze boiska. Efekt? Najlepszą odpowiedzią była bramka z 48 minuty Oleha Synytsi, który wykorzystał podanie Szymona Kapelusza i umieścił piłkę w bramce, dając wyrównanie.

Świt Szczecin nie tylko wrócił do gry, ale zdołał także zdominować środek boiska i mimo gry w osłabieniu, śmiało, można było stwierdzić, że drużyna prowadzona przez Piotra Klepczarka lepiej wygląda w drugiej części spotkania, aniżeli w pierwszych 45 minutach, kiedy grali w komplecie.

Kiedy wydawało się, że oba zespoły zadowolą się bramkowym remisem, w samej końcówce zaatakowali gospodarze, którzy za sprawą Dominika Dziąbka wyszli na prowadzenie. Minutę później wynik spotkania ustalił Adam Ładziak, wykorzystując podanie Patryka Paczuka.

Świt Szczecin wrócił z dalekiej podróży i po kiepskich ostatnich tygodniach zdołał odwrócić losy meczu przy ul. Stołczyńskiej 100 w Skolwinie.

Świt Szczecin – Stolem Gniewino 3:1 (0:1)

Bramki: 1:1 Synytsia (48'), 2:1 Dziąbek (89'), 3:1 Ładziak (90') – 0:1 Wachowiak (45')

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda

#zobacz także

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.