Nagłówek Dziennika Polickiego

Chemik Police wygrywa w Postominie i ucieka ze strefy spadkowej

Piłkarze Chemika Police pokonali Wieżę Postomino 6:3 w ramach 27. kolejki rozgrywek Kipsta IV Ligi. Komplet punktów sprawił, że policzanie wydostali się ze strefy spadkowej.

Chemik Police wygrywa w Postominie

na zdjęciu: Piłkarze Chemika Police odnotowali ważne zwycięstwo

Policzanie dobrze weszli w spotkanie, potwierdzając to strzeleniem bramki już w 5 minucie meczu. Na listę strzelców wpisał się Daniel Kowalczyk, który wykorzystał prostopadłe podanie Dawida Szali.

W 13 minucie spotkania prowadzenie podwyższył Antoni Bochan, który skorzystał z precyzyjnego zagrania Bartłomieja Białka.

Gospodarze nie zamierzali jednak składać broni i już w 26 minucie strzelili bramkę kontaktową. Fabian Słowiański pewnie uderzył z rzutu karnego, nie dając szans na skuteczną interwencję Adrianowi Piekutowskiemu.

Podopieczni Mariusza Szmita, którzy za wszelką cenę chcieli przywieźć z trudnego terenu w Postominie komplet punktów, szybko wzięli się do pracy i w 37 minucie za sprawą Daniela Kowalczyka podwyższyli prowadzenie.

Do przerwy wynik nie uległ zmianie i policzanie na przerwę schodzili przy wyniku 3:1.

Po zmianie stron do ataku ruszyli gospodarze, którzy zaledwie w ciągu 120 sekund od wznowienia gry doprowadzili do wyniku 2:3. Tym razem interweniujący w polu karnym Michał Janicki skierował piłkę do własnej bramki.

Piłkarze Chemika Police po raz kolejny pokazali jednak charakter i zaledwie trzy minuty później Dominik Dąbrowski pokonał bramkarza rywali i żółto-zieloni ponownie prowadzili dwoma bramkami. W 72 minucie ponownie dał o sobie znać Dominik Dąbrowski, który sobotniego wieczora po raz drugi wpisał się na listę strzelców.

W 78 minucie policzanie strzelili szóstą bramkę, a jej autorem był Daniel Kowalczyk, który w sobotnim spotkaniu trzykrotnie wpisał się na listę strzelców. Wynik spotkania w 82 minucie ustalił Jakub Gutowski, zdobywając trzecią bramkę dla gospodarzy. Policzanie zasłużenie wygrali, inkasując przy tym cenny komplet punktów.

Wieża Postomino – Chemik Police 3:6 (1:3)

Bramki: 1:2 Słowiński (26' - k.), 2:3 Janicki (47' - sam.), 3:6 Gutowski (82') – 0:1 Kowalczyk (5'), 0:2 Bochan (13'), 1:3 Kowalczyk (37'), 2:4 Dąbrowski (50'), 2:5 Dąbrowski (72'), 2:6 Kowalczyk (78')

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda

#zobacz także

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.