Nagłówek Dziennika Polickiego

Wstydliwa porażka Chemika Police w Świnoujściu!

Podopieczni Mariusza Szmita doznali druzgocącej porażki z liderem rozgrywek – Morskim Klubem Sportowym Flota Świnoujście. Bramkarz Chemika Police Adrian Piekutowski w sobotnie popołudnie zmuszony był aż dziewięciokrotnie wyjmować piłkę z siatki.

Chemik Police stracił dziewięć bramek w Świnoujściu

na zdjęciu: Antoni Bochan bliski strzelenia kolejnej bramki

Piłkarze ze Świnoujścia swoje strzelanie rozpoczęli w 16 minucie spotkania. Bramkę dającą prowadzenie strzelił Grzegorz Tarasewicz, wykorzystując podanie Kostiantyna Karamana.

Na drugie trafienie swoich ulubieńców kibice z nadmorskiej miejscowości czekali do 26 minuty. Tym razem bramkarza policzan pokonał Roman Dziuba. 8 minut później było już 3:0. Ponownie na listę strzelców wpisał się Grzegorz Tarasewicz. Tuż przed gwizdkiem kończącym pierwszą część spotkania czwartą bramkę dla gospodarzy strzelił Michał Stasiak, wykorzystując precyzyjne podanie Adama Wiejkucia.

Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie i stroną dominującą w dalszym ciągu pozostawali gospodarze, którzy dążyli do strzelania kolejnych bramek.

W 55 minucie było już 5:0. Po raz kolejny w tym meczu na listę strzelców wpisał się Michał Stasiak, tym razem wykorzystując precyzyjne dośrodkowanie z rzutu rożnego Kamila Poźniaka. Podopieczni Mariusza Szmita jeszcze nie zdążyli się otrząsnąć po stracie piątej bramki, a już przegrywali sześcioma trafieniami. Karaman zagrał do Dziuby, ten wyłożył piłkę do Tarasewicza i było 6:0.

Kolejne trafienia dla gospodarzy pozostawały jedynie kwestią czasu. W 69 minucie na listę strzelców wpisał się Filip Adamski, a 60 sekund później na 8:0 podwyższył Grzegorz Tarasewicz, dla którego było to już czwarte trafienie w sobotnim spotkaniu.

W 88 minucie gospodarze zaaplikowali żółto-zielonych dziewiąte trafienie. Mike Janiszewski wykorzystał podanie Kamila Poźniaka i nie miał najmniejszych problemów z pokonaniem Adriana Piekutowskiego. Kiedy kibice zastanawiali się, czy Flota Świnoujście zdoła jeszcze strzelić dziesiątą bramkę, nieoczekiwania to policzanie zdołali zdobyć bramkę honorową, a jej autorem był Daniel Kowalczyk, który pewnie wykorzystał rzut karny.

Policzanie aktualnie plasują się na 12. pozycji w ligowej tabeli, mając zaledwie 2 punkty nad strefą barażową. Do zakończenia rozgrywek Kipsta 4. Ligi pozostały jeszcze trzy kolejki. Podopieczni Mariusza Szmita rywalizować będą z Polskim Cukrem Kluczevią Stargard (2. miejsce w tabeli), Orłem Wałcz (14. miejsce w tabeli) oraz Raselem Dygowo (9. miejsce w tabeli).

MKS Flota Świnoujście – KP Chemik Police 9:1 (4:0)

Bramki: 1:0 Tarasewicz (16'), 2:0 Dziuba (26'), 3:0 Tarasewicz (34'), 4:0 Stasiak (45'), 5:0 Stasiak (55'), 6:0 Tarasewicz (56'), 7:0 Adamski (69'), 8:0 Tarasewicz (70'), 9:0 Janiszewski (88') – 9:1 Kowalczyk (90'+1 - k.)

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda

#zobacz także

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.