Oliwia Styczyszyn z brązowym medalem Mistrzostw Europy w podrzucie

Oliwia Styczyszyn, która jako pierwsza zawodniczka w historii otrzymała nominację do reprezentowania Polski na Mistrzostwach Europy do lat 15, wywalczyła brązowy medal.

Oliwia Styczyszyn

na zdjęciu: Oliwia Styczyszyn m.in. w towarzystwie trenera klubowego Piotra Pełki

– Oliwia Styczyszyn została pierwszą osobą w historii naszego klubu, która zdobywa medal mistrzostw Europy – informuje AKS Promień Police.

Oliwia Styczyszyn wystartuje w Mistrzostwach Europy do lat 15

Oliwia Styczyszyn zawodniczka AKS Promień Police otrzymała nominację do reprezentowania Polski na Mistrzostwach Europy do lat 15.

na zdjęciu: Oliwia Styczyszyn

Policzanka rywalizować będzie w kategorii do 76 kilogramów. Na listach startowych obok Oliwii Styczyszyn znalazły się także Sara Dal Bo i Dalila Sonnante z Włoch, Sofiia Kozak z Ukrainy, Sofia Stefanova Garcia z Bułgarii, oraz Leah Heller ze Szwecji.

Turniej podnoszenia ciężarów o puchar burmistrza Polic

W minioną niedzielę w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Policach im. Eugeniusza Przybysza odbył się turniej podnoszenia ciężarów o puchar burmistrza Polic.

Turniej o puchar burmistrza w podnoszeniu ciężarów

W rywalizacji udział wzięły zawodniczki i zawodnicy z Myśliborza, Koszalina oraz Polic.

Troje zawodników AKS Promień Police powołanych do kadry narodowej do lat 15

Polski Związek Podnoszenia Ciężarów powołał troje zawodników AKS Promień Police do kadry narodowej młodzików do lat 15. To pierwsza tego rodzaju sytuacja w historii polickiego klubu.

Oliwia Styczyszyn, zawodniczka UKS Promień Police

Wśród powołanych znaleźli się: Oliwia Styczyszyn, Fabian Staniak oraz Aleksander Goliszewski.

Marta Zawadzka i Artur Miksa zwycięzcami Mistrzostw Polic w wyciskaniu sztangi leżąc

Artur Miksa został zwycięzcą, XXVI Otwartych Mistrzostw Polic w wyciskaniu sztangi leżąc, w kategorii seniorów z wynikiem 230 kg. Drugie miejsce zajął Rafał Michalski z wynikiem 210 kg, natomiast miejsce trzecie przypadało Mateuszowi Rufkiewiczowi, który wycisnął 192,5 kg.

Wśród kobiet triumfowała Marta Zawadzka, która wycisnęła sztangę ważącą 100 kg. Drugie miejsce zajęła Monika Balcewicz z ciężarem 65 kg.

Jakub Nowicki wicemistrzem Polski seniorów w podnoszeniu ciężarów

Policzanin Jakub Nowicki reprezentujący AKS Myślibórz wywalczył wicemistrzostwo Polski w podnoszeniu ciężarów podczas Mistrzostw Polski Seniorek i Seniorów odbywających się w Ciechanowie.

Nowicki najpierw w rwaniu uzyskał rezultat 71 kg, następnie w podrzucie zanotował 104 kg i z wynikiem 175 kg w 2-boju zajął drugie miejsce ustępując jedynie Martinowi Stasikowi z LKS „Budowlani-Całus” Nowy Tomyśl, który uzyskał imponujący rezultat 246 kg w 2-boju.