Nagłówek Dziennika Polickiego
reklama
reklama

Zmarła Maria Ilnicka-Mądry. W siedzibie Sejmiku została wyłożona księga kondolencyjna

Dziś, 20 marca w wieku 77 lat zmarła Maria Ilnicka-Mądry przewodnicząca Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego i niegdyś wieloletnia dyrektor szpitala przy ul. Unii Lubelskiej w Szczecinie.

księga kondolencyjna w siedzibie Sejmiku

na zdjęciu: księga kondolencyjna w siedzibie Sejmiku

O śmierci Ilnickiej-Mądry poinformował prezydent Szczecina Piotr Krzystek na swoim profilu w mediach społecznościowych.

Platforma Obywatelska o kredycie 0% i wsparciu dla przedsiębiorców

Lokalni działacze Platformy Obywatelskiej oraz poseł na Sejm Arkadiusz Marchewka zorganizowali konferencję prasową, podczas której zaprezentowali swoje rozwiązanie dotyczące mieszkań dla młodych oraz rozwiązań mających służyć przedsiębiorcom.

Platforma Obywatelska

na zdjęciu: lokalni działacze Platformy Obywatelskiej oraz poseł Arkadiusz Marchewka

– Jesteśmy w Policach, aby przedstawić nasze propozycje programowe Platformy Obywatelskiej, ponieważ ruszamy z ofensywną programową i chcemy zaprezentować Polakom rozwiązania, które będą im służyć. – rozpoczął Arkadiusz Marchewka, poseł Platformy Obywatelskiej.

Którego lokalnego polityka darzysz największym zaufaniem? [ankieta]

Lokalni politycy czynią starania, aby przekonać do siebie mieszkańców, czyli wyborców. Dziś nie będziemy pytać, na którego polityka oddasz głos w zbliżających się wyborach samorządowych.

Police

na zdjęciu: Stare Miasto

Dziś sprawdzimy, którzy politycy cieszą się zaufaniem naszych czytelników. Do naszej ankiety wybraliśmy polityków sprawujących funkcje publiczne oraz liderów opozycji.

Burmistrz Polic przygotował pakiet rozwiązań do projektu budżetu! M.in. środki dla stowarzyszeń sportowych

W środę 28 grudnia w Urzędzie Miejskim w Policach odbyła się konferencja prasowa burmistrza Polic, podczas której Władysław Diakun przedstawił propozycje zmian do budżetu na rok 2023, jakie zaproponował radnym Rady Miejskiej w Policach.

konferencja prasowa burmistrza Polic

na zdjęciu: od lewej Andrzej Rogowski, Władysław Diakun, Damian Walczak

Na 3 stycznia planowane jest spotkanie burmistrza Polic, jego zastępców oraz skarbnika gminy z szefami poszczególnych kół, oraz radnymi Grzegorzem Ufniarzem, Arturem Echaustem oraz Sławomirem Kajkowskim, na którym włodarze gminy Police będą ich przekonywać do projektu budżetu na rok 2023.

Radny Lindner chce dalszych zmian w statucie gminy Dobra! M.in. zwiększenia odpowiedzialności Klubów Radnych

Podczas listopadowej sesji Rady Gminy Dobra radny Platformy Obywatelskiej Mariusz Lindner przy okazji procedowania zmiany w statucie Gminy Dobra dotyczącej ograniczenia ilości odpowiedzi ad vocem w trakcie prowadzonej podczas obrad dyskusji, poinformował o złożeniu propozycji szeregu zmian w statucie.

Mariusz Lindner, radny Platformy Obywatelskiej w Radzie Gminy Dobra

na zdjęciu: Mariusz Lindner, radny Platformy Obywatelskiej w Radzie Gminy Dobra

Jak się okazuje ograniczenie ilości odpowiedzi ad vocem to nie jedyna propozycja, jaką na ręce przewodniczącego Rady Gminy Dobra Bartłomieja Milucha złożył Mariusz Lidner.

Mariusz Lindner z Platformy Obytwalelskiej złożył wniosek o ograniczenie radnym ilości odpowiedzi "ad vocem"

Podczas listopadowej sesji Rady Gminy Dobra głosowany był projektu uchwały dotyczący zmiany w Statucie Gminy Dobra, ograniczający ilość odpowiedzi ad vocem w trakcie prowadzonej podczas obrad dyskusji.

radny Mariusz Lindner

na zdjęciu: Mariusz Lindner, radny Rady Gminy Dobra

Podobny zapis dotyczący ograniczenia wypowiedzi ad vocem znajduje się w statucie m.in. Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego i Rady Miasta Szczecin, nie ma go natomiast w statutach gmin powiatu polickiego.

Przekazanie ZWiKowi środków na wkład własny budowy kanalizacji Tanowa rozpętało gorącą dyskusję wśród radnych! Co dalej z inwestycją?

Radni Rady Miejskiej procedowali projekt uchwały w sprawie wyrażenia zgody na podwyższenie kapitału zakładowego spółki Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Policach kwotą 3,8 miliona złotych.

Damian Walczak, Zygmunt Kołacki, Grzegorz Ufniarz

na zdjęciu: (od lewej) Damian Walczak, Zygmunt Kołacki, Grzegorz Ufniarz

W uzasadnieniu uchwały można było przeczytać, że środki te stanowić będą wkład własny Gminy Police na realizację zadania zaprojektowania i wybudowania sieci kanalizacji sanitarnej w miejscowości Tanowo i Witorza.

Podwyżki podatków od nieruchomości i środków transportowych odrzucone przez radnych opozycji

Wtorkowa sesja Rady Miejskiej w Policach rozpoczęła się od głosowania nad zdjęciem z porządku obrad punktów dotyczących podjęcia uchwał w sprawie określenia stawek podatku od nieruchomości oraz określenia wysokości stawek podatku od środków transportowych. Wniosek formalny w tej sprawie złożył radny Prawa i Sprawiedliwości Kamil Olszewski.

Kamil Olszewski, radny Prawa i Sprawiedliwości

na zdjęciu: Kamil Olszewski, radny Prawa i Sprawiedliwości

– Mam takie poczucie nieodłączne, de javu w związku z tym, że procedujemy dwie te same uchwały, które procedowaliśmy miesiąc temu, w związku z tym składam wniosek formalny o usunięcie punktu 8 – tj. projektu uchwały w sprawie określenia wysokości stawek podatku od środków transportowych oraz punktu 9 – tj. podjęcia uchwały w sprawie określenia stawek podatku od nieruchomości – powiedział Kamil Olszewski, radny Prawa i Sprawiedliwości.

#zobacz także

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.