Potwierdzone przypadki #koronawirusa w Polsce: 37 216 | Zgonów: 1 562 | Wyzdrowiało: 26 048


Potwierdzone przypadki #koronawirusa w Zachodniopomorskiem: 631 | Zgonów: 23

Potwierdzone przypadki #koronawirusa w powiecie polickim: 12 | Zgonów: 0

Data aktualizacji: 10 lipca 2020 roku, godzina: 10.42 | Kliknij i przeczytaj raport


Prawo i Sprawiedliwość podsumowało w Policach kampanię wyborczą [wideo]

Polickie struktury Prawa i Sprawiedliwości podsumowały w środę prezydencką kampanię wyborczą. Podczas zorganizowanego w środę na placu Chrobrego w Policach spotkania w formie konferencji prasowej głos zabrał przewodniczący powiatowych struktur PiS Mariusz Różycki, poseł Leszek Dobrzyński oraz Kazimierz Drzazga.

– Nie będziemy się chwalić dzisiaj poparciem celebrytów. Nasza kampania ma inną za to podstawową zaletę – mocny i wyrazisty kandydat jakim jest prezydent Andrzej Duda – rozpoczął Mariusz Różycki.

„Aktywna gmina. Aktywne osiedle. Aktywne sołectwo”, czyli dotacja za frekwencję dla gmin

Rozwijanie demokracji lokalnej i społeczeństwa obywatelskiego to jedno z wielu zadań wpisujących się w realizację Strategii Rozwoju Województwa Zachodniopomorskiego do roku 2030.

Jednym z wyznaczników zaangażowania społecznego jest udział w wyborach. Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego poprzez konkurs „Aktywna gmina. Aktywne osiedle. Aktywne sołectwo” chce nagrodzić gminy, które osiągną największą frekwencję wyborczą. W puli dla najaktywniejszych jest łącznie 100 tysięcy złotych.

Powołano Lokalny Komitet Poparcia Rafała Trzaskowskiego w Powiecie Polickim [wideo]

W powiecie polickim powstał Lokalny Komitet Poparcia Rafała Trzaskowskiego. Obecnie liczy on 28 osób - wśród nich znaleźli się włodarze poszczególnych gmin, radni Koalicji Obywatelskiej w Radzie Powiatu i Radzie Miejskiej, jak również znani policzanie m.in. Aleksander Doba i Edward Jędruch.

Spotkanie zorganizowane w formie briefingu prasowego poprowadził przewodniczący powiatowych struktur Platformy Obywatelskiej Janusz Szwyd.

Zniszczone banery wyborcze kandydata Koalicji Obywatelskiej

Komuś wyraźnie do gustu nie przypadły banery wyborcze kandydata Koalicji Obywatelskiej Rafała Trzaskowskiego. Na terenie Polic kilka z nich zostało zniszczonych.

– To niestety kolejne zniszczone banery w Policach naszego kandydata – powiedział Janusz Szwyd, przewodniczący powiatowych struktur Platformy Obywatelskiej. – Barbarzyńskie, chamskie metody walki politycznej. Nie trudno się domyślić czyja to sprawka, ale dajemy radę, naprawiamy, tak jak chcemy naprawić Polskę – podkreślił.

Paweł Malinowski nie straci mandatu radnego gminy Dobra

Radny gminy Dobra Paweł Malinowski nie naruszył przepisów ustawy o samorządzie gminnym, a co za tym idzie - nie ma podstaw do wygaśnięcia jego mandatu - wynika z pisma wojewody zachodniopomorskiego Tomasza Hinca.

Informację o otrzymaniu od wojewody zachodniopomorskiego Tomasza Hinca pisma w tej sprawie Paweł Malinowski podał za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Sławomir Dmochowski złożył mandat radnego Rady Miejskiej w Policach

Sławomir Dmochowski, radny Prawa i Sprawiedliwości w Radzie Miejskiej w Policach złożył wczoraj pismo dotyczące zrzeczenia się mandatu radnego.

– Na moją decyzję wpłynęły sprawy osobiste, w związku z czym zmuszony jestem złożyć mandat radnego – powiedział Sławomir Dmochowski.

Zobacz kogo przed II turą wyborów preferują czytelnicy Dziennika Polickiego [wyniki ankiety]

853 czytelników Dziennika Polickiego wzięło udział w opublikowanej na naszych łamach ankiecie dotyczącej preferencji wyborczych w II turze wyborów prezydenckich.

577 osób, czyli 68% uczestników zagłosowało na kandydata Koalicji Obywatelskiej Rafała Trzaskowskiego. Na obecnego prezydenta RP Andrzeja Dudę swój głos oddało 276 osób, czyli 32%.

Radni udzielili absolutorium burmistrzowi Polic

Burmistrz Polic Władysław Diakun otrzymał absolutorium z wykonania budżetu za 2019 r. - głosowanie w tej sprawie odbyło się we wtorek 30 czerwca podczas XXI sesji Rady Miejskiej w Policach.

Udzielenie absolutorium poprzedzone zostało dyskusją na temat sprawozdania finansowego wraz ze sprawozdaniem z wykonania budżetu Gminy Police za 2019 rok. W ramach wprowadzenia głos zabrał m.in. zastępca burmistrza Jakub Pisański.