reklama

reklama
reklama

Zarząd Gryfa XXI: „Decyzję Echausta i Kajkowskiego przyjmujemy ze zdziwieniem i rozczarowaniem”

Zarząd Stowarzyszenia Wspólnoty Samorządowej Gryf XXI wydał oświadczenie w związku ze złożoną 1 września br. rezygnacją Artura Echausta i Sławomira Kajkowskiego z członkostwa w Stowarzyszeniu oraz w Klubie Radnych Wspólnoty Samorządowej „Gryf XXI” Rady Miejskiej w Policach.

Władysław Diakun

na zdjęciu: Władysław Diakun, prezes Stowarzsyzenia Wspólnota Samorządowa Gryf XXI

– Zarząd Stowarzyszenia oświadcza, że przyjmuje decyzję ze zdziwieniem i rozczarowaniem – czytamy w oświadczeniu.

Były wicestarosta policki pełnomocnikiem premiera Mateusza Morawieckiego

Paweł Mirowski ustanowiony został Pełnomocnikiem Prezesa Rady Ministrów do spraw programu „Czyste Powietrze” i efektywności energetycznej budynków.

Paweł Mirowski, Anna Moskwa

na zdjęciu: Paweł Mirowski i Anna Moskwa

Do jego zadań należy zapewnienie koordynacji działań administracji rządowej, w ramach realizacji programu „Czyste Powietrze”, współpraca z jednostkami samorządu terytorialnego oraz organizacjami pozarządowymi, zajmującymi poprawą jakości powietrza w Polsce.

Konferencja prasowa radnych Echausta i Kajkowskiego

Dziś w Hotelu Dobosz w Policach odbyła się konferencja prasowa radnych Rady Miejskiej w Miejskiej – Artura Echausta i Sławomira Kajkowskiego, którzy w czwartek 1 września opuścili Wspólnotę Samorządową Gryf XXI.

Radni Echaust i Kajkowski

na zdjęciu: radny Artur Echaust, radny Sławomir Kajkowski

– Wołaliśmy o spotkanie z Zarządem Wspólnoty Samorządowej Gryf XXI – rozpoczął Artur Echaust. – Udało się doprowadzić do spotkania z zarządem, po tym, jak zakomunikowaliśmy, że nie udzielimy burmistrzowi Polic absolutorium za ubiegły rok – kontynuował Echaust.

Radni uznali skargę na burmistrza Polic za zasadną!

Podczas środowej sesji Rady Miejskiej w Policach radni głosowali za przyjęciem uchwały, uznającej skargę na burmistrza Polic.

Burmistrz Polic Władysław Diakun

na zdjęciu: burmistrz Polic Władysław Diakun

Skarga złożona została przez byłych już pracowników Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Policach, których zdaniem burmistrz Polic Władysław Diakun podjął niewystarczające działania.

Radni Echaust i Kajkowski odchodzą z Gryfa XXI! Koalicja rządząca traci większość w Radzie Miejskiej

Radni Rady Miejskiej w Policach Artur Echaust i Sławomir Kajkowski złożyli w czwartek, 1 września rezygnację z członkostwa w strukturach Stowarzyszenia Wspólnota Samorządowa Gryf XXI oraz klubie radnych.

Radni odchodzą z Gryfa XXI

na zdjęciu: od lewej: Sławomir Kajkowski, Artur Echaust, Piotr Diakun, Wiesław Gaweł

– Mieliśmy swoje plany, sporo ciekawych pomysłów. Chcieliśmy poprawić notowania naszego ugrupowania politycznego – mówi Artur Echaust. – Próbowaliśmy rozmawiać z władzami Wspólnoty Samorządowej Gryf XXI na temat zmian funkcjonowania. Niestety nie spotkało się to z ich aprobatą – tłumaczy Echaust.

Chmielewska: „Jeśli chce się sensownie coś zmienić, to konieczny jest dobry plan, a nawet wizja”

Z Beatą Chmielewską, członkiem Zarządu Powiatu w Policach o inwestycjach w oświatę powiatową, unowocześnianiu bazy oświatowej i rehabilitacyjnej, termomodernizacji budynków i skutecznym pozyskiwaniu środków zewnętrznych, rozmawiał Gracjan Broda.

Beata Chmielewska

na zdjęciu: Beata Chmielewska (członek Zarządu Powiatu w Policach)

Powiat Policki w ostatnich latach skutecznie pozyskuje środki zewnętrzne, dzięki czemu może realizować wiele rozmaitych inwestycji. Spora ich liczba dotyczy inwestycji oświatowych. Nie dałoby rady jednak tego zrobić, gdyby nie odpowiedni zespół ludzi?

Ignaczak: „Warto pytać, warto mieć wątpliwości i warto zgłaszać zastrzeżenia”

Z Rafałem Ignaczakiem, radnym Rady Miejskiej w Policach z ramienia Projektu Police o zastąpieniu w Radzie Adama Sobczyka, sytuacji wokół Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Policach, roli opozycji i własnych pomysłach na rozwiązania poszczególnych problemów, a także zapowiedzi budowy instalacji, posiadającej możliwość prowadzenia recyklingu w procesie produkcji kompostu w Leśnie Górnym, rozmawiał Gracjan Broda.

Rafał Ignaczak

na zdjęciu: Rafał Ignaczak (radny Projektu Police w Radzie Miejskiej w Policach)

Zastąpił Pan w Radzie Miejskiej w Policach Adama Sobczyka, który był aktywnym radnym i podejmował wiele ciekawych z perspektywy mieszkańców inicjatyw. Ciężko wejść w jego buty?

Walczak: „Burmistrz w dalszym ciągu od kontaktu z mieszkańcami woli zacisze swojego gabinetu”

Z Damianem Walczakiem, przewodniczącym Klubu Radnych Koalicji Obywatelskiej w Radzie Miejskiej w Policach o zbliżających się wyborach samorządowych, współpracy koalicyjnej ze Wspólnotą Samorządową Gryf XXI i burmistrzem Polic Władysławem Diakunem, a także sytuacji kadrowej w polickim ZWiK-u, rozmawiał Gracjan Broda.

Damian Walczak

na zdjęciu: Damian Walczak (przewodniczący Klubu Radnych Koalicji Obywatelskiej w Radzie Miejskiej w Policach)

Podczas czerwcowej sesji Rady Miejskiej w Policach powiedział Pan: „Mamy rok 2022 i dostrzegamy jako Klub Radnych Koalicji Obywatelskiej pojawiające się braki dialogu z mieszkańcami, niedostrzeganie ich problemów, brak jakiejkolwiek próby rozwiązania problemów mieszkańców. Jest dużo sfer, które w naszej ocenie coraz bardziej zaczynają głośno mówić, że im źle, natomiast nie spotyka się to z odpowiednią reakcją ze strony burmistrza Polic”. Coś zmieniło się od tego czasu?

#zobacz także