Potwierdzone przypadki #koronawirusa w Polsce: 973 593 | Zgonów: 16 746 | Wyzdrowiało: 538 273


Potwierdzone przypadki #koronawirusa w Zachodniopomorskiem: 36 620 | Zgonów: 482

Potwierdzone przypadki #koronawirusa w powiecie polickim: 2 051 | Zgonów: 14

Data aktualizacji: 28 listopada 2020 roku, godzina: 10.43 | Kliknij i przeczytaj najnowsze dane


Komitet Referendalny rekomenduje Waldemara Kitlasa na kandydata na wójta gminy Dobra

Podczas piątkowej konferencji prasowej Komitet Referendalny udzielił rekomendacji Waldemarowi Kitlasowi, jako potencjalnemu kandydatowi na stanowisko wójta gminy Dobra w przypadku ewentualnego odwołania w referendum obecnej wójt – Teresy Dery.

– W imieniu Komitetu Referendalnego chciałam przedstawić rekomendowanego kandydata na stanowisko wójta. Kandydata, który podjął się tego zadania, a jednocześnie który odpowiada na oczekiwania wielu mieszkańców naszej gminy, którzy zastanawiają się nad tym, kto będzie kandydował i jest godny, aby zastąpić obecną panią wójt – tłumaczyła Roma Krzewicka z Komitetu Referendalnego.

Waldemar Kitlas, który uzyskał rekomendację Komitetu Referendalnego, jak sam mówi, jest mieszkańcem miejscowości Bezrzecze w gminie Dobra.

– Mamy wiele problemów w całej gminie, jest szereg zaniedbań – powiedział Waldemar Kitlas. – Nie zamykamy drzwi do dyskusji, musimy zmobilizować jak najszerszą społeczność do dyskusji, jak zrobić reformy. Po prostu przedstawić grupę osób, które będą mnie wspierały lub wspomagały do dalszych działań naprawczych naszej gminy – zapowiedział Kitlas.

Kandydat rekomendowany przez Komitet Referendalny zapowiedział, że po wprowadzeniu programu naprawczego większość mieszkańców gminy będzie zadowolona.

– Szereg zaniedbań, które się tutaj nawarstwiły, mocno frustruje naszych mieszkańców – tłumaczył Kitlas. – Bardzo liczymy na szeroką współpracę naszego społeczeństwa w dalszych działaniach, nie zamykamy się przed żadnymi propozycjami – kontynuował.

Waldemar Kitlas zaapelował również do radnych opozycyjnych o współpracę.

– W tej chwili najważniejsze jest referendum, a nie kandydat. Musimy zmotywować mieszkańców, żeby chcieli oddać swój głos i wyrazić swoje poparcie dla naszych działań – podkreślił kandydat na wójta rekomendowany przez Komitet Referendalny.

Przypomnijmy, że referendum w gminie Dobra zaplanowane zostało na 7 czerwca br.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda