reklama
reklama

Cięcia w budżecie gminy Police na 2022 r. tylko tymczasowe? Jest oświadczenie burmistrza

Burmistrz Polic Władysław Diakun ustosunkował się do zarzutów kierowanych ze strony organizacji pozarządowych ws. projektu przyszłorocznego budżetu gminy Police. Chodzi m.in. o całkowity brak zaplanowanych wydatków na sport oraz wypoczynek dzieci i młodzieży, czy na turystykę.

Logo ministerstwa finansów

- Oświadczam, że przyjęte rozwiązanie ma charakter tymczasowy, dając tym samym sobie niezbędny czas do prowadzenia dalszych analiz i korekt wraz z uzgodnieniami z przedstawicielami Rady Miejskiej w Policach w zakresie znalezienia finansowania m.in. dla organizacji pozarządowych - mówi burmistrz Polic Władysław Diakun.

Burmistrz tłumaczy, że rosnące koszty bieżące funkcjonowania samorządu przy zmniejszeniu dochodów spowodował konieczność wprowadzenia tymczasowych rozwiązań, które stworzyły wrażenie braku finansowania działań realizowanych przez nasze organizacje pozarządowe.

- Wieloletni dorobek naszych organizacji pozarządowych działających w różnych dziedzinach w tym również w zakresie kultury i sportu jest ważną częścią dorobku samorządu polickiego, a wielomilionowe wsparcie finansowe ostatnich lat przekazywane przez Gminę Police dla organizacji jest bezspornym argumentem, iż współpraca i wsparcie organizacji pozarządowych było dla mnie i nadal jest priorytetem pełnionego urzędu. - dodał Diakun.

Burmistrz Polic zaznaczył też, że projekt budżetu wciąż podlega zmianom i jest przygotowywany na przedłożenie go radnym podczas grudniowej sesji Rady Miejskiej.

Autor: Jakub Siusta, Foto: Gracjan Broda

Komentarze (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

SKOMENTUJ ARTYKUŁ

  1. Komentujesz jako GOŚĆ, dlatego jesteś zobowiązany podać swoje imię lub nicka.
0 Znaki/ów
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację

#zobacz także