reklama
reklama

Burmistrz Polic Władysław Diakun otrzymał wotum zaufania

12 radnych zagłosowało za udzieleniem wotum zaufania burmistrzowi Polic Władysławowi Diakunowi. Głos sprzeciwu wyraziło 9 radnych.

Burmistrz Polic Władysław Diakun

Udzielenie wotum zaufania poprzedziła debata nad „Raportem o stanie gminy Police” za rok 2021. Z debatą jednak niewiele miało to wspólnego, bowiem za wyjątkiem dwojga mieszkańców – Aleksandrą Więckowską i Rafałem Furdalem, radni nie podjęli głębszej dyskusji nad tym, co znalazło się w opublikowanym raporcie.

– To moment przełomowy, że ktoś z mieszkańców przyszedł i odważył się skrytykować raport. Musimy zrobić wszystko, żeby ten raport był jak najbardziej przejrzysty – powiedział radny Platformy Obywatelskiej Damian Walczak.

Grzegorz Ufniarz, radny Stowarzyszenia „Nasze Police” odniósł się w kwestii dostępności samego raportu dla mieszkańców gminy Police. Zarzucił, że znalezienie raportu w Biuletynie Informacji Publicznej graniczy z cudem, a samo jego opisanie, zwłaszcza załączników pozostawia wiele do życzenia.

Za słowa krytyki podziękował burmistrz Polic Władysław Diakun, deklarując jednocześnie, że zaprezentowane dziś uwagi zostaną uwzględnione podczas przygotowywania raportu o stanie gminy Police w latach kolejnych.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda

Komentarze (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

SKOMENTUJ ARTYKUŁ

  1. Komentujesz jako GOŚĆ, dlatego jesteś zobowiązany podać swoje imię lub nicka.
0 Znaki/ów
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację

#zobacz także