Nagłówek Dziennika Polickiego
reklama
reklama

Burmistrz Polic Władysław Diakun otrzymał wotum zaufania

12 radnych zagłosowało za udzieleniem wotum zaufania burmistrzowi Polic Władysławowi Diakunowi. Głos sprzeciwu wyraziło 9 radnych.

Burmistrz Polic Władysław Diakun

Udzielenie wotum zaufania poprzedziła debata nad „Raportem o stanie gminy Police” za rok 2021. Z debatą jednak niewiele miało to wspólnego, bowiem za wyjątkiem dwojga mieszkańców – Aleksandrą Więckowską i Rafałem Furdalem, radni nie podjęli głębszej dyskusji nad tym, co znalazło się w opublikowanym raporcie.

– To moment przełomowy, że ktoś z mieszkańców przyszedł i odważył się skrytykować raport. Musimy zrobić wszystko, żeby ten raport był jak najbardziej przejrzysty – powiedział radny Platformy Obywatelskiej Damian Walczak.

Grzegorz Ufniarz, radny Stowarzyszenia „Nasze Police” odniósł się w kwestii dostępności samego raportu dla mieszkańców gminy Police. Zarzucił, że znalezienie raportu w Biuletynie Informacji Publicznej graniczy z cudem, a samo jego opisanie, zwłaszcza załączników pozostawia wiele do życzenia.

Za słowa krytyki podziękował burmistrz Polic Władysław Diakun, deklarując jednocześnie, że zaprezentowane dziś uwagi zostaną uwzględnione podczas przygotowywania raportu o stanie gminy Police w latach kolejnych.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda

#zobacz także

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.