reklama
reklama

Koło Młodych Demokratów z Polic będzie zbierać podpisy pod obywatelskim projektem ustawy

Młodzi Demokracji Koło w Policach przyłączyli się do inicjatywy posłanki Platformy Obywatelskiej Iwony Hartwich w sprawie zebrania 100 tysięcy podpisów pod obywatelską inicjatywą podwyższenia renty socjalnej dla osób niepełnosprawnych do kwoty najniższego wynagrodzenia brutto, czyli kwoty 3 010 złotych brutto. Obecnie wynosi ona zaledwie 1 217 złotych.

Młodzi Demokraci w Policach

na zdjęciu: Koło Młodych Demokratów w Policach

– Zależy nam, aby lepiej żyło się osobom z terenu powiatu polickiego. Wśród nich są osoby niepełnosprawne. Doszliśmy do wniosku, że renta dla osób niepełnosprawnych powinna zostać zrównana pensji minimalnej – powiedział Stanisław Krupiński z Koła Młodych Demokratów w Policach.

Młodzi Demokraci nie ukrywają, że żałują, iż tak późno zostali poinformowani o potrzebie zebrania wymaganej liczby podpisów.

– Musimy zebrać 100 tysięcy podpisów do połowy września br. Będziemy zbierać podpisy we wszystkich gminach powiatu polickiego. Na chwilę obecną zebrano około 20 tysięcy podpisów – podkreślił Maksymilian Klowan, zastępca przewodniczącego Koła Młodych Demokratów w Policach.

Obecny podczas briefingu prasowego Młodych Demokratów, radny Rady Miejskiej w Policach z ramienia Platformy Obywatelskiej Damian Walczak, wyraził swoje zadowolenie z faktu, jego młodsi koledzy włączyli się do akcji zbierania podpisów.

– Posłanka Iwona Hartwich stara się zaangażować kolejnych parlamentarzystów. Podczas ostatniego pobytu w Szczecinie rozmawiała na ten temat z posłanką Magdaleną Filiks – powiedział Wojciech Dorżynkiewicz, przewodniczący klubu radnych Koalicji Obywatelskiej w zachodniopomorskim sejmiku.

Aby obywatelska ustawa mogła być rozpatrywana przez Sejm, należy pod nią zebrać 100 tysięcy podpisów.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda

Komentarze (2)

This comment was minimized by the moderator on the site

Super inicjatywa! Chętnie sama się podpiszę pod tym projektem, bo mam w rodzinie osobę z niepełnosprawnościami. W was nadzieja młodzi!

This comment was minimized by the moderator on the site

Dobrze, że ktoś zajął się wreszczie sprawą niepełnosprawnych. Od początku obserwuję Panią Iwonę Hartwich i doceniam jej pracę dla niepełnosprawnych. Powodzenia w działaniach.

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

SKOMENTUJ ARTYKUŁ

  1. Komentujesz jako GOŚĆ, dlatego jesteś zobowiązany podać swoje imię lub nicka.
0 Znaki/ów
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację

#zobacz także