Nagłówek Dziennika Polickiego
reklama
reklama

Termin wyborów samorządowych przesunięty! Sejm wydłużył kadencję samorządów

Sejm przegłosował ustawę, zgodnie z którą przedłużona do końca kwietnia 2024 roku została trwająca kadencja samorządów. O takim rozwiązaniu mówiło się już w wakacje.

Wybory samorządowe przesunięte

na zdjęciu: Lokal wyborczy w Policach

Politycy partii rządzącej zapowiadali przeniesienie wyborów samorządowych z jesieni roku 2023 na wiosnę roku 2024. Dzięki temu nie będą one kolidowały z wyborami parlamentarnymi, które zgodnie z terminem odbędą się właśnie na jesieni 2023 roku.

Związek Miast Polskich stał na stanowisku, aby wybory parlamentarne i samorządowe przeprowadzić na jesieni 2023 roku w odstępie 6 tygodni, co jak podkreślał Związek, byłoby zgodne z Konstytucją RP.

Termin nowych wyborów samorządowych premier będzie zobligowany ogłosić między 30 grudnia 2023 roku a 30 stycznia 2024 roku, po uprzednich konsultacjach z Państwową Komisją Wyborczą.

Za ustawą przesuwającą termin wyborów zagłosowało 231 posłów, natomiast 209 było przeciw. Jeden poseł wstrzymał się od głosu.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda

#zobacz także

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.