reklama

Nagłówek Dziennika Polickiego
reklama
reklama
reklama

Burmistrz Polic bez wotum zaufania i bez absolutorium za wykonanie budżetu

Burmistrz Polic Władysław Diakun nie otrzymał wotum zaufania oraz absolutorium za wykonanie budżetu za rok 2022.

Burmistrz Polic Władysław Diakun

na zdjęciu: Burmistrz Polic Władysław Diakun

W obu przypadkach za udzieleniem zarówno wotum zaufania, jak i absolutorium głosowało 10 radnych, 9 było przeciw, natomiast jeden radny wstrzymał się od głosu. Do uzyskania wotum zaufania i absolutorium zabrakło burmistrzowi Diakunowi jednego głosu, bowiem liczba głosów za musi wynosić kwalifikowaną większość, co przy 21-osobowej radzie wynosi 11.

Burmistrz Polic mógł liczyć na głosy ze strony radnych Wspólnoty Samorządowej Gryf XXI oraz swojego koalicjanta czy Platformy Obywatelskiej. Przeciw głosowali radni Prawa i Sprawiedliwości, Projektu Police oraz Artur Echaust i Sławomir Kajkowski.

Radny Grzegorz Ufniarz ze Stowarzyszenia Nasze Police wstrzymał się od głosu.

Wobec powyższego Rada Miejskiej w Policach wyraziła wotum nieufności wobec burmistrza Polic Władysława Diakuna.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda

#zobacz także

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.