reklama

Nagłówek Dziennika Polickiego
reklama
reklama
reklama

Prezydent Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy o referendum

Prezydent Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy o referendum. To oznacza, że referendum będzie mogło odbyć się w tym samym dniu co wybory parlamentarne.

Referendum

na zdjęciu: prezydent RP Andrzej Duda

– Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę z dnia 7 lipca 2023 r. o zmianie ustawy o referendum ogólnokrajowym – poinformowała na platformie X Kancelaria Prezydenta.

Jak czytamy w opublikowanej informacji — głównym celem ustawy jest wprowadzenie do ustawy z dnia 14 marca 2003 r. o referendum ogólnokrajowym przepisów umożliwiających przeprowadzanie referendum ogólnokrajowego w tym samym dniu, w którym odbywają się wybory do Sejmu i do Senatu, wybory Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej lub wybory do Parlamentu Europejskiego.

Na mocy podpisanej nowelizacji ustawy ujednolicono również godziny głosowania w przedziale od 7.00 do 21.00.

Przypomnijmy, że rząd Zjednoczonej Prawicy chce zapytać w zaplanowanym na 15 października (ten sam dzień co wybory do Sejmu i Senatu — przyp. red.) referendum Polaków o aspekty związane z wiekiem emerytalnym, migracją, płotem wybudowanym na granicy z Białorusią oraz własnością spółek skarbu państwa. Krytyczna wobec takiego pomysłu jest opozycja.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda

#zobacz także

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.