reklama

Nagłówek Dziennika Polickiego
reklama
reklama
reklama

Sławomir Nitras ostro o wojewodzie zachodniopomorskim i prezesach Grupy Azoty Police

Dziś na placu im. Ryszarda Tokarczyka w Policach odbyło się spotkanie wyborcze kandydatów Koalicji Obywatelskiej z mieszkańcami Polic.

Sławomir Nitras

na zdjęciu: Sławomir Nitras

Podczas spotkania poseł i jednocześnie lider listy do Sejmu z listy Koalicji Obywatelskiej w okręgu wyborczym 41 – Sławomir Nitras w ostrych słowach odniósł się do poczynań wojewody zachodniopomorskiego Zbigniewa Boguckiego oraz zarządu Grupy Azoty Zakłady Chemiczne Police S.A.

Punktem zapalnym było wydane nie tak dawno rozporządzenie wojewody zachodniopomorskiego w sprawie zakazu wstępu do lasu m.in. na terenie powiatu polickiego.

– Pan Bogucki wydał zarządzenie, że mieszkańcy całego powiatu polickiego nie mogą wchodzić do lasów – powiedział Sławomir Nitras. – Nie głosujcie na Boguckiego, bo to jest aparatczyk – kontynuował Nitras.

Zdaniem lidera listy kandydatów do Sejmu z naszego regionu powiedział, że wojewoda zachodniopomorski Zbigniew Bogucki powinien podać się do dymisji.

Oberwało się również prezesom Grupy Azoty Zakłady Chemiczne Police S.A.

– Grupa Azoty Police to szczyt niekompetencji. O tym trzeba głośno powiedzieć. Ceny nawozów najwyższe od lat. A oni w czasach najwyższej koniunktury doprowadzają zakład do rekordowych strat. To jest złodziejstwo – przekonywał zebranych Sławomir Nitras.

Zdaniem posła na Sejm Koalicji Obywatelskiej Grupa Azoty przed ośmioma laty, była drugą po Orlenie Spółką Skarbu Państwa. Nitras podkreślał, że kluczem funkcjonowania jednej z największych Spółek branży chemicznej w Europie jest jej konsolidacja.

– Jedność Azotów (Grupa Azoty – przyp. red.) musi być zachowana. Nie gódźcie się Państwo na podział Azotów – apelował Sławomir Nitras.

Nitras przekonywał zgromadzonych, że kilkanaście lat temu jak spotykał się z Joachimem Brudzińskim, to w jego biurze spotykał dzisiejszych prezesów polickiej spółki.

– Ci wszyscy prezesi to kawę u Brudzińskiego parzyli, jak tam przychodziłem 15-16 lat temu – mówił lider listy Koalicji Obywatelskiej w okręgu wyborczym 41.

W opinii jednego z liderów szczecińskich struktur Koalicji Obywatelskiej – Grupa Azoty Zakłady Chemiczne Police S.A. ma obowiązki wobec mieszkańców, polegające na wspieraniu działalności sportowej i kulturalnej.

– Naprawimy Azoty – zakończył wątek polickiej Spółki Sławomir Nitras.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda

#zobacz także

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.