Nagłówek Dziennika Polickiego

Grupy Azoty Chemik Police sięga po chińską rozgrywającą i zamyka kadrę na nowy sezon

Chinka Ding Xia została nową siatkarką Grupy Azoty Chemik Police. Tym samym klub z Polic zamknął swoją kadrę na sezon 2023/24.

Ding Xia, nowa rozgrywająca Grupy Azoty Chemik Police

na zdjęciu: Ding Xia, nowa rozgrywająca Grupy Azoty Chemik Police

Chińska rozgrywająca ma 33 lata i urodziła się w Hebei. Na swoim koncie ma m.in. wywalczone z reprezentacją złoto olimpijskie, brąz mistrzostw świata i dwa Puchary Świata.

Dwie nowe zawodniczki dołączają do Grupy Azoty Chemik Police

Grupa Azoty Chemik Police pozyskał dwie kolejne zawodniczki – Dominikę Pierzchałę oraz Salihę Salin.

Dominika Pierzchała, nowa środkowa Grupy Azoty Chemik Police

na zdjęciu: Dominika Pierzchała, nowa środkowa Grupy Azoty Chemik Police

Pierwsza z nich, grająca na pozycji środkowej w ubiegłym sezonie uznana została odkryciem TAURONLigi. Poprzednie dwa sezony broniła barw BKS Bostik Bielsko-Biała.

Rywalizowali o puchar dyrektora Ośrodka Sportu i Rekreacji w Policach [zdjęcia]

W minioną sobotę odbył się Turniej Piłki Plażowej o puchar dyrektora Ośrodka Sportu i Rekreacji w Policach.

Turniej Piłki Plażowej o puchar dyrektora Ośrodka Sportu i Rekreacji w Policach

na zdjęciu: zawodniczki rywalizowały o puchar dyrektora Ośrodka Sportu i Rekreacji w Policach

Turniej rozegrany został na specjalnie przygotowanych boiskach do piłki plażowej, zlokalizowanych przy hali im. Eugeniusza Przybysza przy ul. Siedleckiej w Policach.

Grupa Azoty Chemik Police kompletuje kadrę na nowy sezon

Grupa Azoty Chemik Police kompletuje powoli kadrę na kolejny sezon siatkarski w rozgrywkach Tauron Ligi.

Grupa Azoty Chemik Police kompletuje kadrę na nowy sezon

na zdjęciu: Agnieszka Korneluk dalej będzie reprezentowała barwy Chemika Police

Sezon 2022/23 nie był do końca udany dla 10-krotnych Mistrzyń Polski. Podopieczne Radosława Wodzińskiego wprawdzie sięgnęły po kolejny Puchar Polski, jednak nie zdołały nawiązać walki o Mistrzostwo Polski i zajęły dopiero 5. pozycję na koniec sezonu.

U17 : Polska reprezentacja pokonała swoich rówieśników z Włoch [zdjęcia]

W poniedziałkowe popołudnie w hali widowiskowo-sportowej Zespołu Szkół im. Ignacego Łukasiewicza w Policach zmierzyły się reprezentacje U17 Polski i Włoch.

U17: Polska – Włochy

na zdjęciu: nagrody wręczają poseł na Sejm RP Artur Szałabawka oraz prezes Grupy Azoty Zakłady Chemiczne "Police" S.A. Mariusz Grab

Młodzi Polacy pokonali swoich rówieśników po tie-breaku, wygrywając w nim do 9.

Wyłoniono finalistów Ogólnopolskiego Finału Minisiatkówki KinderJoy of Making

W sobotę w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Policach przy ul. Siedleckiej odbył się wielki Finał Wojewódzki Minisiatkówki KinderJoy of Moving. Organizatorem turnieju był Zachodniopomorski Związek Piłki Siatkowej.

Turniej finałowy Ligi Wojewódzkiej Minisiatkówki ZZPS KinderJoy of Moving

na zdjęciu: nagrody wręczają poseł na Sejm RP Artur Szałabawka oraz prezes Grupy Azoty Zakłady Chemiczne "Police" S.A. Mariusz Grab

W zmaganiach udział wzięło 36 zespołów z 18 klubów. Na polickim parkiecie rywalizowało ponad 150 zawodniczek i zawodników.

#zobacz także

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.