Potwierdzone przypadki #koronawirusa w Polsce: 50 324 | Zgonów: 1 787 | Wyzdrowiało: 35 642


Potwierdzone przypadki #koronawirusa w Zachodniopomorskiem: 826 | Zgonów: 23

Potwierdzone przypadki #koronawirusa w powiecie polickim: 17 | Zgonów: 0

Data aktualizacji: 7 sierpnia 2020 roku, godzina: 10.43 | Kliknij i przeczytaj raport


Agnieszka Bednarek kończy wspaniałą karierę siatkarską

15 lat w zawodowej siatkówce, siedem sezonów w barwach Chemika Police, z którym zdobyła sześć Mistrzostw Polski, pięć Pucharów Polski i trzy Superpuchary Polski. Łącznie na koncie ma siedem Mistrzostw Polski, siedem Pucharów Polski, sześć Superpucharów Polski. Agnieszka Bednarek, bo o niej mowa, kończy wspaniałą karierę.

Środkowej nie zobaczymy już ani w barwach Chemika Police, ani w barwach innego siatkarskiego klubu. Zawodniczka podjęła decyzję o zakończeniu kariery sportowej.

– Poczułam, że to odpowiedni moment. Siatkówka w życiu dała mi bardzo dużo, była to niesamowita przygoda. Teraz czas na nowy rozdział, którym jestem bardzo podekscytowana – mówi Agnieszka Bednarek.

Siatkarka wielokrotnie powtarzała w wywiadach, że po zakończeniu kariery zawodniczej, nie będzie chciała się wiązać ani z trenowaniem, ani z funkcjonowaniem na innym szczeblu w siatkówce.

– Mam masę pomysłów, momentami aż za dużo. Daję sobie czas na odpoczynek, złapanie dystansu, zobaczymy co przyniesie przyszłość. Nie planuję zostać przy pracy w siatkówce – przyznaje Bednarek.

Agnieszka Bednarek oprócz tytułów krajowych ma na swoim koncie Puchar CEV, który zdobyła, grając w Muszyniance Muszyna pod wodzą Bogdana Serwińskiego. Jest także brązową medalistką Mistrzostw Europy z 2009 roku oraz srebrną medalistką Igrzysk Europejskich z 2015 roku.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda