Wygrana siatkarek Grupy Azoty Chemik Police w Radomiu

Podopieczne Jacka Nawrockiego pokonały w Radomiu siatkarki E. Leclerc Moya Radomki 3:1, kontrolując przebieg spotkania we wszystkich setach z wyjątkiem drugiej partii, w której lepsze okazały się gospodynie.

Radość siatkarek Grupy Azoty Chemik Police po zwycięstwie

Mimo zwycięstwa Chemika Police piątkowe spotkanie praktycznie w każdej odsłonie było bardzo wyrównane. W pierwszej partii policzanki zdołały odskoczyć rywalkom na kilka punktów i w końcówce kontrolowały jej przebieg, nie pozwalając radomiankom na zmniejszenie straty. Wygrana do 20 sprawiła, że to mistrzynie Polski objęły prowadzenie w tym spotkaniu.

Otwarcie drugiego seta należało do siatkarek z Polic, które prowadziły 3:0, jednak szybko gospodynie doprowadziły do stanu 5:5. W dalszej części seta gra się zdecydowanie wyrównała. W samej końcówce lepszą skutecznością mogły pochwalić się siatkarki Radomki, które wygrały do 22 i w meczu był remis po 1.

W trzeciej partii podobnie jak to miało miejsce w secie poprzednim, na szybkie prowadzenie wyszły podopieczne Jacka Nawrockiego i o czas zmuszony był prosić włoski szkoleniowiec Riccardo Marchesi. W kolejnych minutach zarysowała się przewaga przyjezdnych, które potrafiły odskoczyć rywalkom nawet na siedem punktów. W końcówce zawodniczki Radomki zdołały jeszcze odrobić kilka punktów, ale ostatecznie ze zwycięstwa cieszyły się policzanki, które wygrały do 20.

W czwartym i jak się okazało decydującym starciu, siatkarki z Polic poszły za ciosem i nie pozwoliły rywalkom na skuteczną grę. Wygrana 25:19 i w całym meczu 3:1 sprawiła, że Grupa Azoty Chemik Police może dopisać komplet punktów do swojego dorobku.

– Cieszę się, że dziewczyny pokazały determinację, pokazały naprawdę dużą mądrość w graniu. Rozsądek, dobre czytanie gry i cieszymy się bardzo z tych trzech punktów, bo jednak Radom jest bardzo mocnym zespołem – powiedział meczu Jacek Nawrocki, szkoleniowiec Grupy Azoty Chemik Police.

MVP spotkania: Bojana Milenković

E.Leclerc Moya Radomka Radom – Grupa Azoty Chemik Police 1:3 (20:25, 25:22, 20:25, 19:25)