Mistrzynie Polski wygrywają z Jokerem Świecie i punkty zostają w Policach

Siatkarki Grupy Azoty Chemik Police pokonały w hali widowiskowo-sportowej Zespołu Szkół im. Ignacego Łukasiewicza w Policach Jokera Świecie 3:0 (25:20, 25:19, 25:20).

Siatkarki Grupy Azoty Chemik Police po wygranej z Jokerem Świecie

Podopieczne Jacka Nawrockiego początek pierwszego seta rozpoczęły od prowadzenia 3:0, po skutecznych atakach Martyny Łukasik i Jovany Brakocević-Canzian. Szybko jednak zrobiło się 8:8 i do stanu po 18, żadna z drużyn nie była w stanie odskoczyć na więcej niż dwa punkty.

W końcówce seta więcej koncentracji utrzymały policzanki i ostatecznie wygrały do 20, po skutecznym ataku Jovany Brakocević-Canzian i błędzie w ataku po stronie przyjezdnych.

Druga odsłona była jeszcze bardziej wyrównana i oba zespoły grały praktycznie punkt za punkt. Podopieczne Jacka Nawrockiego zdołały odskoczyć rywalkom na cztery oczka przy stanie 12:8. W kolejnych akcjach skuteczna gra siatkarek ze Świecia sprawiła, że było już 14:14. W dalszej części seta ponownie na prowadzenie wyszły gospodynie. Po skutecznym podwójnym bloku Agnieszki Kąkolewskiej i Marleny Kowalewskiej było już 22:17.

W samej końcówce ponownie skutecznym atakiem popisała się Jovana Brakocević-Canzian, a skuteczny blok Bojany Milenković przypieczętował zwycięstwo Grupy Azoty Chemik Police 25:19.

W trzecim i jak się później okazało ostatnim secie, policzanki od początku wypracowały sobie 2-3 punktowe prowadzenie i utrzymywały je do stanu 15:12. W kolejnych akcjach siatkarki Chemika Police utrzymywały swoją skuteczność i powiększyły przewagę do pięciu punktów (20:15). Gdy jednak siatkarki Jokera Świecie zdobyły trzy punkty z rzędu, o czas natychmiast poprosił Jacek Nawrocki. W końcówce jednak niespodzianki nie było i Mistrzynie Polski wygrały trzecią partię do 20 i całe spotkanie 3:0.

MVP spotkania została Agnieszka Kąkolewska.

Grupa Azoty Chemik Police – Joker Świecie 3:0 (25:20, 25:19, 25:20)