Nagłówek Dziennika Polickiego

SMS Police czwartą drużyną Ćwierćfinałów Mistrzostw Polski Juniorek

Siatkarki Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Policach wzięły udział w rozgrywanych w hali Zespołu Szkół oraz hali Ośrodka Sportu i Rekreacji – Ćwierćfinałach Mistrzostw Polski Juniorek.

Ćwierćfinały Mistrzostw Polski Juniorek

Podopieczne duetu trenerskiego Wojciech Kasza – Jerzy Taczała zajęły czwarte miejsce i nie zdołały awansować do kolejnej rudny. Umiarkowanie zadowolony z gry swoich zawodniczek był trener Wojciech Kasza.

– Z gry tak średnio jestem zadowolony, bo stać te dziewczęta na dużo lepszą grę, natomiast mamy w przewadze zespół juniorski złożony z kadetek i na dzień dzisiejszy często o końcowym wyniku decydują emocje. I te emocje nas po prostu czasami zjadają – powiedział Wojciech Kasza, trener drużyny z Polic.

Policzanki w pierwszym meczu pokonały Gdyńską Akademię Siatkówki 3:1. Następnie po zaciętej rywalizacji doznały porażki z Nowym Dworem Mazowieckim po pięciosetowym spotkaniu.

W kolejnej rywalizacji siatkarki SMSu musiały uznać wyższość UKS Szamotulanin Szamotuły, późniejszego triumfatora turnieju. W ostatnim, niedzielnym spotkaniu podopieczne Kaszy i Taczały przegrały z drużyną ŁKS Siatkówka Żeńska Łódź 0:3.

Uczennicom Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Policach na pewno nie można było odmówić woli walki oraz zaangażowania. W niektórych fragmentach poszczególnych setów z pewnością brakowało zarówno doświadczenia, jak i opanowania emocji.

– Ja mam bardzo waleczne dziewczyny, czasami to tak może wygląda, że to my trenerzy bardziej chcemy, żeby one walczyły, natomiast one muszą umieć opanowywać emocje i umieć sięgać jakby po najlepsze akcje w meczu. Muszą grać na takiej swobodzie, luzie – tłumaczy Kasza.

Awans do Połfinałów Mistrzostw Polski Juniorek zapewniły sobie zespoły UKS Szamotulanin Szamotuły oraz ŁKS Siatkówka Żeńska Łódź.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda

#zobacz także

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.