SMS Police czwartą drużyną Ćwierćfinałów Mistrzostw Polski Juniorek

Siatkarki Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Policach wzięły udział w rozgrywanych w hali Zespołu Szkół oraz hali Ośrodka Sportu i Rekreacji – Ćwierćfinałach Mistrzostw Polski Juniorek.

Ćwierćfinały Mistrzostw Polski Juniorek

Podopieczne duetu trenerskiego Wojciech Kasza – Jerzy Taczała zajęły czwarte miejsce i nie zdołały awansować do kolejnej rudny. Umiarkowanie zadowolony z gry swoich zawodniczek był trener Wojciech Kasza.

– Z gry tak średnio jestem zadowolony, bo stać te dziewczęta na dużo lepszą grę, natomiast mamy w przewadze zespół juniorski złożony z kadetek i na dzień dzisiejszy często o końcowym wyniku decydują emocje. I te emocje nas po prostu czasami zjadają – powiedział Wojciech Kasza, trener drużyny z Polic.

Policzanki w pierwszym meczu pokonały Gdyńską Akademię Siatkówki 3:1. Następnie po zaciętej rywalizacji doznały porażki z Nowym Dworem Mazowieckim po pięciosetowym spotkaniu.

W kolejnej rywalizacji siatkarki SMSu musiały uznać wyższość UKS Szamotulanin Szamotuły, późniejszego triumfatora turnieju. W ostatnim, niedzielnym spotkaniu podopieczne Kaszy i Taczały przegrały z drużyną ŁKS Siatkówka Żeńska Łódź 0:3.

Uczennicom Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Policach na pewno nie można było odmówić woli walki oraz zaangażowania. W niektórych fragmentach poszczególnych setów z pewnością brakowało zarówno doświadczenia, jak i opanowania emocji.

– Ja mam bardzo waleczne dziewczyny, czasami to tak może wygląda, że to my trenerzy bardziej chcemy, żeby one walczyły, natomiast one muszą umieć opanowywać emocje i umieć sięgać jakby po najlepsze akcje w meczu. Muszą grać na takiej swobodzie, luzie – tłumaczy Kasza.

Awans do Połfinałów Mistrzostw Polski Juniorek zapewniły sobie zespoły UKS Szamotulanin Szamotuły oraz ŁKS Siatkówka Żeńska Łódź.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda

Komentarze (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

SKOMENTUJ ARTYKUŁ

  1. Komentujesz jako GOŚĆ, dlatego jesteś zobowiązany podać swoje imię lub nicka.
0 Znaki/ów
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację

#zobacz także