Pewna wygrana Grupy Azoty Chemik Police i awans do półfinału rozgrywek

Siatkarki Grupy Azoty Chemik Police pewnie pokonały UNI Opole w drugim meczu fazy play-off i tym samym awansowały do półfinału rozgrywek.

Justyna Łukasik i Marlena Kowalewska

W pierwszym secie oba zespoły toczyły bardzo wyrównaną grę, a o zwycięstwie zdecydowała lepsza gra Mistrzyń Polski na przewagi. Wygrany 27:25 sprawiła, że w kolejnych odsłonach podopiecznym Marka Mierzwińskiego grało się łatwiej.

W drugim secie policzanki sukcesywnie powiększały swoją przewagę, prowadząc 8:4, 11:5, 19:11. Ostatecznie siatkarki Chemika Police wygrały do 13 i od awansu dzielił je już tylko jeden wygrany set.

W trzeciej partii policzanki jeszcze szybciej zdominowały rywalki i wyszły na prowadzenie 7:2. Nie pomogła przerwa na żądanie trenera Vettoriego. Policzanki kontynuowały swoją serię i wyszły na prowadzenie 19:7. W końcówce seta dominacja była jeszcze większa i Chemik Police wygrał tę partię 25:8 i całe spotkanie 3:0 zapewniając sobie awans do półfinału rozgrywek.

MVP spotkania wybrana została Jovana Brakocević-Canzian. Serbka nagrodę MVP otrzymała również za spotkanie przeciwko UNI Opole rozgrywane w Policach.

UNI Opolce – Grupa Azoty Chemik Police 0:3 (25:27, 13:25, 8:25)