Siatkarki Grupy Azoty Chemik Police o krok od awansu do finału

Siatkarki Grupy Azoty Chemik Police pokonały przed własną publicznością GROT Budowlanych Łódź 3:0 (25:16, 25:21, 25:17) i tym samym zbliżyły się do finału rozgrywek TAURON Ligi.

Siatkarki GROT Budowlanych Łódź próbowały zaskoczyć rywalki

W pierwszej partii czwartkowego spotkania policzanki szybko wypracowały sobie przewagę, prowadząc 7:4, a następnie 14:9. Gospodynie sukcesywnie powiększały swoją przewagę i ostatecznie pewnie wygrały do 16.

W drugim secie niespodziewanie to przyjezdne wypracowały sobie kilkupunktowe prowadzenie. W pewnym momencie prowadziły już 14:8. Podopieczne Marka Mierzwińskiego nie zamierzały jednak odpuszczać i po skutecznych zagrywkach Agnieszki Kąkolewski i Jovany Brakocević-Canzian zmniejszyły dystans do zaledwie dwóch punktów (15:17). Siatkarki Grupy Azoty Chemik Police zaprezentowały skuteczną grę blokiem, dzięki której wygrały ostatecznie tę partię do 21 i prowadziły już 2:0.

Początek trzeciego seta był bardzo wyrównany. Przyjezdne zdołały odskoczyć na dwa punkty przy stanie 7:9. Policzanki, dzięki skutecznej grze w ataku zdołały nie tylko odrobić stratę, ale również wyjść na prowadzenie 18:13. Do końca seta podopieczne Marka Mierzwińskiego kontrolowały jego przebieg i pewnie pokonały rywalki do 17, wygrywając całe spotkanie bez straty seta.