Zasłużone zwycięstwo i awans do finału TAURON Ligi

Siatkarki Grupy Azoty Chemik Police pokonały w Łodzi GROT Budowlanych Łódź 3:0 i tym samym awansowały do finału rozgrywek TAURON Ligi.

Siatkarki Grupy Azoty Chemik Police pokonały rywalki i awansowały do finału rozgrywek TAURON Ligi

Policzanki we wszystkich trzech partiach budowały swoją przewagę nad rywalkami, nie pozostawiając złudzeń, który zespół gra skuteczniejszą siatkówkę.

W pierwszej partii podopieczne Marka Mierzwińskiego już na początku seta wypracowały sobie 3-punktową przewagę, wychodząc na prowadzenie 6:3. Po skutecznym bloku Marleny Kowalewskiego było już 14:8. Łodzianki zdołały jeszcze zmniejszyć stratę do zaledwie jednego punktu przy stanie 18:19. Policzanki w końcówce seta potwierdziły swoją dominację i pewnie wygrały do 20.

W kolejnej odsłonie siatkarki Grupy Azoty Chemik Police szybko odskoczyły rywalkom, prowadząc już 8:3. Po raz kolejny łodzianki były w stanie zredukować stratę do Mistrzyń Polski do zaledwie trzech punktów – 8:11. W końcówce seta podobnie jak to miało miejsce w pierwszej partii skuteczniejsze były zawodniczki Marka Mierzwińskiego i tym razem wygrały do 17.

Początek trzeciego seta był bardzo wyrównany do stanu 6:6. Kolejne piłki padły łupem policzanek i po punktowej zagrywce Igi Wasilewskiej było już 14:7. W końcowej fazie seta gospodynie zdołały jeszcze zmniejszyć różnicę do dwóch punktów (20:22), jednak po raz kolejny w decydującej fazie seta triumfowały siatkarki Chemika Police, które ostatecznie wygrały do 22 i całe spotkanie 3:0.

MVP spotkania wybrana została Marlena Kowalewska.

Siatkarki Grupy Azoty Chemik Police w finale zmierzą się z Developresem Bella Dolina Rzeszów. Pierwszy mecz o złoty medal TAURON Ligi rozegrany zostanie w najbliższą niedzielę w hali Zespołu Szkół im. Ignacego Łukasiewicza w Policach.

Grot Budowlani Łódź – Grupa Azoty Chemik Police 0:3 (20:25, 17:25, 22:25)

Stan rywalizacji: 2:0 (rywalizacja toczy się do dwóch zwycięstw)