Pięciosetowy pojedynek zobaczyli kibice w starciu Chemika Police z Developresem Rzeszów

Siatkarki Grupy Azoty Chemik Police pokonały przed własną publicznością w pierwszym meczu finałowym Developres Bella Dolina Rzeszów. Zgromadzeni kibice byli świadkami pięciosetowego pojedynku.

Siatkarki Grupy Azoty Chemik Police potrzebowały pięciu setów w pierwszym meczu finałowym

Pierwsze dwie partie padły łupem policzanek, które wygrywały do 19 i do 22.

W partii numer trzy podopieczne Stephane Antigi zdołały przełamać rywalki i wygrać do 22, pokazując tym samym, że to jeszcze nie koniec emocji w niedzielnej rywalizacji.

W czwartym secie po raz kolejny lepsze okazały się rzeszowianki, które podobnie jak w trzecim secie wygrały do 22.

O zwycięstwie w pierwszym meczu decydować musiał tie-break. Z dobrej strony w polu zagrywki pokazała się Jovana Brakocević-Canzian, po której zagrywkach policzanki zdobyły 6 punktów i wyszły na prowadzenie 10:5. Rzeszowianki, mimo iż próbowały odwrócić losy seta, a co za tym idzie całego spotkania, nie zdołały odrobić straty i ostatecznie przegrały do 12 i całe spotkanie 2:3.

MVP spotkania wybrano Jovanę Brakocević-Canzian.

Grupa Azoty Chemik Police – Developres Bella Dolina Rzeszów 3:2 (25:19, 25:22, 22:25, 22:25, 15:12)

Stan rywalizacji: 1:0