Siatkarki Grupy Azoty Chemik Police wywalczyły dziesiąte Mistrzostwo Polski

Siatkarki Grupy Azoty Chemik Police pokonały przed własną publicznością Developres Bella Dolina Rzeszów po pięciosetowym pojedynku i tym samym sięgnęły po trzecie z rzędu i dziesiąte w historii Mistrzostwo Polski.

Siatkarki Grupy Azoty Chemik Police wywalczyły dziesiąte Mistrzostwo Polski

Po pierwszych dwóch setach kibice zgromadzeni w hali widowiskowo-sportowej Zespołu Szkół im. Ignacego Łukasiewicza w Policach mogli przecierać oczy ze zdziwienia, bowiem to przyjezdne zdecydowanie lepiej weszły mecz i wygrywały już 2:0 w setach.

W trzecim secie gra gospodyń odmieniła się diametralnie. Zdecydowanie lepiej przyjmowały piłkę, poprawiły grę blokiem i skuteczność w ataku. Z dobrej strony prezentowała się Jovana Brakocević-Canzian i Agnieszka Kąkolewska. Ważne punkty dokładała również Martyna Łukasik. Wygrana do 16 sprawiła, że policzanki uwierzyły, że to spotkanie jeszcze się nie skończyło.

W czwartym secie podopieczne Marka Mierzwińskiego wypracowały sobie już na początku seta siedmiopunktową przewagę, prowadząc aż 8:1. Zespołowi prowadzonemu przez Stephana Antigę nie pomogła ani przerwa czasowa, ani wprowadzona na boisko Malwina Smarzek. Rozpędzone policzanki grały konsekwentnie zarówno w obronie, jak i w ataku i pewnie pokonały rywalki do 10.

O losach dalszej rywalizacji miał decydować tie-break. Jeżeli padłby łupem siatkarek Chemika Police, to kibice zgromadzeni w hali Zespołu Szkół cieszyliby się z kolejnego Mistrzostwa Polski, natomiast jeżeli wygrałyby zawodniczki z Rzeszowa, rywalizacja trwałaby dalej. Po skutecznym ataku Martyny Łukasik i dwóch autowych atakach rzeszowianek, podopieczne Marka Mierzwińskiego prowadziły już 6:2. Kiedy kolejne punkty dołożyła Jovana Brakocević-Canzian do kolejnego trofeum, brakowało już zaledwie 7 punktów. Ostatecznie zespół z Polic wygrał do 7 i całe spotkanie 3:2.

Podczas dekoracji medalowej policka publiczność nagrodziła gromkimi brawami drużynę Developresu Bella Dolina Rzeszów, doceniając tym samym dzisiejsze widowisko, jak i cały sezon w wykonaniu wicemistrzyń Polski. W drużynie Chemika Police ogromnej radości nie krył szkoleniowiec Marek Mierzwiński, dla którego dzisiaj wywalczone trofeum smakuje wyjątkowo.

MVP spotkania wybrano Jovanę Brakocević-Canzian.

Grupa Azoty Chemik Police – Developres Bella Dolina Rzeszów 3:2 (19:25, 24:26, 25:16, 25:10, 15:7)

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda

Komentarze (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

SKOMENTUJ ARTYKUŁ

  1. Komentujesz jako GOŚĆ, dlatego jesteś zobowiązany podać swoje imię lub nicka.
0 Znaki/ów
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację

#zobacz także