Nagłówek Dziennika Polickiego

Siatkarki Grupy Azoty Chemik Police wywalczyły dziesiąte Mistrzostwo Polski

Siatkarki Grupy Azoty Chemik Police pokonały przed własną publicznością Developres Bella Dolina Rzeszów po pięciosetowym pojedynku i tym samym sięgnęły po trzecie z rzędu i dziesiąte w historii Mistrzostwo Polski.

Siatkarki Grupy Azoty Chemik Police wywalczyły dziesiąte Mistrzostwo Polski

Po pierwszych dwóch setach kibice zgromadzeni w hali widowiskowo-sportowej Zespołu Szkół im. Ignacego Łukasiewicza w Policach mogli przecierać oczy ze zdziwienia, bowiem to przyjezdne zdecydowanie lepiej weszły mecz i wygrywały już 2:0 w setach.

W trzecim secie gra gospodyń odmieniła się diametralnie. Zdecydowanie lepiej przyjmowały piłkę, poprawiły grę blokiem i skuteczność w ataku. Z dobrej strony prezentowała się Jovana Brakocević-Canzian i Agnieszka Kąkolewska. Ważne punkty dokładała również Martyna Łukasik. Wygrana do 16 sprawiła, że policzanki uwierzyły, że to spotkanie jeszcze się nie skończyło.

W czwartym secie podopieczne Marka Mierzwińskiego wypracowały sobie już na początku seta siedmiopunktową przewagę, prowadząc aż 8:1. Zespołowi prowadzonemu przez Stephana Antigę nie pomogła ani przerwa czasowa, ani wprowadzona na boisko Malwina Smarzek. Rozpędzone policzanki grały konsekwentnie zarówno w obronie, jak i w ataku i pewnie pokonały rywalki do 10.

O losach dalszej rywalizacji miał decydować tie-break. Jeżeli padłby łupem siatkarek Chemika Police, to kibice zgromadzeni w hali Zespołu Szkół cieszyliby się z kolejnego Mistrzostwa Polski, natomiast jeżeli wygrałyby zawodniczki z Rzeszowa, rywalizacja trwałaby dalej. Po skutecznym ataku Martyny Łukasik i dwóch autowych atakach rzeszowianek, podopieczne Marka Mierzwińskiego prowadziły już 6:2. Kiedy kolejne punkty dołożyła Jovana Brakocević-Canzian do kolejnego trofeum, brakowało już zaledwie 7 punktów. Ostatecznie zespół z Polic wygrał do 7 i całe spotkanie 3:2.

Podczas dekoracji medalowej policka publiczność nagrodziła gromkimi brawami drużynę Developresu Bella Dolina Rzeszów, doceniając tym samym dzisiejsze widowisko, jak i cały sezon w wykonaniu wicemistrzyń Polski. W drużynie Chemika Police ogromnej radości nie krył szkoleniowiec Marek Mierzwiński, dla którego dzisiaj wywalczone trofeum smakuje wyjątkowo.

MVP spotkania wybrano Jovanę Brakocević-Canzian.

Grupa Azoty Chemik Police – Developres Bella Dolina Rzeszów 3:2 (19:25, 24:26, 25:16, 25:10, 15:7)

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda

#zobacz także

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.