Mierzwiński w przeszłości wygrywał II i I ligę. Teraz wygrał Tauron Ligę

Marek Mierzwiński w Grupie Azoty Chemik Police pracuje już kilka sezonów. Dotychczas pełnił funkcję asystenta. Od lutego br. samodzielnie prowadzi siatkarki Chemika Police, kiedy to zastąpił Jacka Nawrockiego.

Marek Mierzwiński z pucharem za Mistrzostwo Polski w sezonie 2021/2022

Dziś mógł cieszyć się z pierwszego Mistrzostwa Polski w roli pierwszego szkoleniowca.

Mierzwiński w sezonie 2009/2010 triumfował w rozgrywkach... II ligi, w których prowadził KS Piecobiogaz Murowaną Goślinę. W sezonie 2014/2015 wygrywał w rozgrywkach I ligi, prowadząc wówczas Zawiszę ROLTEX Sulechów. Zespół, mimo iż triumfował w I lidze, to nie został dopuszczony do gry w ówczesnej Orlen Lidze.

– (...) Uznaliśmy jednak, że trzy aspirujące do Orlen Ligi zespoły nie wyprzedzają w tej chwili pod względem organizacyjnym, finansowym czy też potencjału sportowego ekip, które już rywalizują w najwyższej klasie rozgrywkowej – można było przeczytać w oficjalnym komunikacie PLPS podpisanym przez ówczesnego prezesa Jacka Kasprzyka.

Trenerowi Mierzwińskiemu nie udało się zagrać z drużyną z Sulechowa w najwyższej klasie rozgrywkowej. Teraz uczynił to z Grupą Azoty Chemik Police, sięgając dla polickiego klubu po jubileuszowe dziesiąte Mistrzostwo Polski.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda

Komentarze (1)

This comment was minimized by the moderator on the site

Właściwy człowiek na właściwym miejscu!

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

SKOMENTUJ ARTYKUŁ

  1. Komentujesz jako GOŚĆ, dlatego jesteś zobowiązany podać swoje imię lub nicka.
0 Znaki/ów
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację

#zobacz także