Grupa Azoty Chemik Police kompletuje kadrę na kolejny sezon

Grupa Azoty Chemik Police po wywalczeniu trzeciego z rzędu i dziesiątego w historii tytułu Mistrza Polski nie próżnuje. Aktualnie włodarze polickiego klubu pracują nad skompletowaniem kadry na kolejny sezon.

Grupa Azoty Chemik Police kompletuje kadrę

W zespole Mistrza Polski nie zagra Brazylijka Naiane Rios, która była najczęściej zmienniczką Marleny Kowalewskiej.

– To największy sukces w mojej karierze. Wyjazd do Polski był świetną decyzją. Poznałam piękną kulturę, ludzi, których nigdy nie zapomnę, a do tego wygrałam tytuł, co nigdy wcześniej nie było mi dane. Polsko, Chemiku, dziękuję – podsumowała swój pobyt w Chemiku Police Naiane Rios.

Z klubem żegnają się również Aleksandra Lipska i Bojana Milenković, dla której mimo wielu wywalczonych trofeów, Mistrzostwo Polski z Chemikiem Police było pierwszym klubowym trofeum.

Dziś Grupa Azoty Chemik Police poinformował o przedłużeniu umowy z Igą Wasilewską. Środkowa, która w barwach polickiego klubu występuje od 2018 roku, zdołała w tym czasie zapisać na swoim koncie trzy mistrzostwa, trzy puchary i Superpuchar Polski.

– Odkąd przyszłam do Chemika, a było to parę lat temu, sezon w sezon dostaję gwarancję walki o trofea. Kilka tygodni temu zdobyliśmy dziesiąte mistrzostwo w historii klubu, co świadczy o jego renomie. Cieszę się, że mogę być częścią tego projektu w sezonie 22/23 – podkreśla Wasilewska.

Iga Wasilewska stała się tym samym pierwszą oficjalnie potwierdzoną zawodniczką na sezon 2022/23.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda

Komentarze (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

SKOMENTUJ ARTYKUŁ

  1. Komentujesz jako GOŚĆ, dlatego jesteś zobowiązany podać swoje imię lub nicka.
0 Znaki/ów
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację

#zobacz także