Marek Mierzwiński pozostanie pierwszym szkoleniowcem Mistrzyń Polski

Marek Mierzwiński pozostanie pierwszym trenerem Grupy Azoty Chemik Police na sezon 2022/23. Od początku okresu przygotowawczego będzie odpowiedzialny za przygotowanie zespołu do sezonu.

Marek Mierzwiński

Mierzwiński przejął drużynę Chemika Police po odpadnięciu z rozgrywek Pucharu Polski. Zwolniony wówczas został Jacek Nawrocki. Marek Mierzwiński dokończył sezon i wywalczył dziesiąte w historii klubu Mistrzostwo Polski.

– Bycie pierwszym trenerem w Chemiku to spełnienie marzeń. Jestem bardzo związany z tym klubem. To tutaj stawiałem pierwsze, trenerskie kroki w seniorskiej siatkówce. Zrobię wszystko, żeby Chemik odnosił sukcesy – podkreślił Marek Mierzwiński.

Szkoleniowiec Chemika Police w rozmowie z klubową telewizją tłumaczył różnice między byciem asystentem pierwszego trenera, a pierwszym trenerem.

Przypomnijmy, że Marek Mierzwiński w sezonie 2009/2010 triumfował w rozgrywkach II ligi, w których prowadził KS Piecobiogaz Murowaną Goślinę. W sezonie 2014/2015 wygrywał w rozgrywkach I ligi, prowadząc wówczas Zawiszę ROLTEX Sulechów. Zespół, mimo iż triumfował w I lidze, to nie został dopuszczony do gry w ówczesnej Orlen Lidze.

W sezonie 2021/22 sięgnął po Mistrzostwo Polski z Grupą Azoty Chemik Police.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda

Komentarze (0)

Nie ma tu jeszcze żadnych komentarzy

SKOMENTUJ ARTYKUŁ

  1. Komentujesz jako GOŚĆ, dlatego jesteś zobowiązany podać swoje imię lub nicka.
0 Znaki/ów
Załączniki (0 / 3)
Udostępnij swoją lokalizację

#zobacz także