Nagłówek Dziennika Polickiego

Grupa Azoty Chemik Police pokonał BKS Bostik Bielsko-Biała

Siatkarki Grupy Azoty Chemik Police pokonały w hali Netto Arena BKS Bostik Bielsko-Biała 3:1 (25:20, 20:25, 25:18, 25:20) i dopisały komplet punktów do swojego dorobku.

Chemik Police pokpnał BKS Bielsko-Biała

na zdjęciu: Mistrzynie Polski pokonały w Netto Arenie BKS Bostik Bielsko-Biała 3:1

Policzanki rywalizację z bielszczankami rozpoczęły w składzie: Jagła, Czyrniańska, Korneluk, Brakocević-Canzian, Oveckowa, Wasilewska i Łukasik.

Podopieczne Marka Mierzwińskiego doskonale otworzyły spotkanie, wychodząc na prowadzenie 7:1 w pierwszej odsłonie. Policzanki kontrolowały przebieg seta i prowadziły kolejno 12:5 i 18:12. Z dobrej strony prezentowała się Martyna Łukasik i Jovana Brakocević-Canzian. Gospodynie pewnie wygrały pierwszego seta 25:20.

Siatkarki Chemika Police kontynuowały dobrą grę również na początku drugiego seta, wychodząc na prowadzenie 5:1. Bielszczanki próbowały zmniejszyć stratę do policzanek, jednak nie były w stanie przeciwstawić się dobrze grającym gospodyniom. Przy wyniku 12:7 przyjezdne zdołały doprowadzić do stanu 13:11, dzięki dobrej zagrywce Dominiki Pierzchały i skutecznej grze na siatce. Kolejny mocny sygnał w polu zagrywki wysłała Julia Nowicka i siatkarki z Bielska-Białej wyszły na prowadzenie 22:18. W końcówce seta podopieczne Marka Mierzwińskiego nie były w stanie odwrócić losów seta i ostatecznie przegrały 20:25.

Podrażnione policzanki doskonale weszły w trzecią partię sobotniego spotkania. Doskonała gra w polu zagrywki Martyny Łukasik sprawiła, że Mistrzynie Polski prowadziły już 11:1. Siatkarki BKS-u Bostik zdołały zniwelować stratę do pięciu punktów przy stanie 15:10. To było jednak wszystko, na co były stać bielszczanki w tym secie. Podopieczne Marka Mierzwińskiego pewnie wygrały 25:18 i wyszły na prowadzenie w setach 2:1.

Czwarty set od samego początku był bardzo wyrównany. Kiedy zablokowana została Martyna Czyrniańska, na tablicy wyników widniał rezultat 5:4 dla policzanek. Prowadzenie poszczególnych drużyn zmieniało się wraz z upływem czasu. Raz prowadziły siatkarki Chemika Police, innym razem BKS-u Bostik Bielsko-Biała. W końcówce to jednak Mistrzynie Polski podkręciły tempo i po skutecznym ataku Jovany Brakocević-Canzian wygrały 25:20 i całe spotkanie 3:1.

MVP spotkania wybrano Marię Stenzel z Chemika Police.

Grupy Azoty Chemik Police - BKS Bostik Bielsko-Biała 3:1 (25:20, 20:25, 25:18, 25:20)

Autor: Gracjan Broda, Foto: Adam Zalewski

#zobacz także

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.