Nagłówek Dziennika Polickiego

Grupa Azoty Chemik Police nie dała szans Radomce Radom

Podopieczne Marka Mierzwińskiego pokonały w hali Netto Arena w Szczecinie siatkarki Moyi Radomki Lotnisko Radom 3:0 (25:14, 25:16, 25:23).

Chemik Police pokonał Moyę Radomkę Lotnisko Radom

na zdjęciu: Radość Martyny Czyrniańskiej

W pierwszej partii policzanki zdominowały rywalki i praktycznie w każdym aspekcie siatkarskiego rzemiosła przewyższały rywalki. Mistrzynie Polski prowadząc 20:8, pewnie zmierzały po wygraną. Przyjezdne wprawdzie zdołały doprowadzić do rezultatu 14:23, to jednak wszystko, na co było je stać w pierwszym secie niedzielnej rywalizacji.

Set numer dwa ponownie rozpoczął się od przewagi Chemika Police. Drużynie z Radomia nie pomagały popełniane błędy własne, które sprawiały, że podopieczne Błażeja Krzyształowicza, nie były w stanie złapać odpowiedniego rytmu gry. Przy stanie 13:5 dla siatkarek z Polic, do słowa doszły przyjezdne, które zdołały zredukować stratę do 4 punktów (11:15). W końcówce seta zdecydowanie lepiej prezentowały się podopieczne Marka Mierzwińskiego, ostatecznie wygrywając 25:16.

Trzecia odsłona rozpoczęła się od skutecznych ataków Sikorskiej i Cipriano i prowadzenia Mistrzyń Polski 4:0. Radomianki nie składały jednak broni i mimo początkowych problemów, zdołały szybko doprowadzić do stanu 8:8. Kontakt punktowy utrzymywał się przy stanach 13:13, 18:18 i 22:22. W końcówce seta policzanki wykazały się większym doświadczeniem, natomiast skuteczny atak Martyny Łukasik sprawił, że Chemik Police wygrał 25:23 i całe spotkanie 3:0.

MVP wybrana została Lenka Oveckova.

Grupa Azoty Chemik Police – Moya Radomka Lotnisko Radom 3:0 (25:14, 25:16, 25:23)

Autor: Gracjan Broda, Foto: Grupa Azoty Chemik Police

#zobacz także

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.