Nagłówek Dziennika Polickiego

Grupa Azoty Chemik Police z awansem do turnieju finałowego Pucharu Polski

Siatkarki Grupy Azoty Chemik Police pokonały MOYĘ Radomkę Lotnisko Radom 3:0 i awansowały do turnieju finałowego rozgrywek Pucharu Polski, który odbędzie się w Nysie.

Chemik Police pokonał Moyę Radomkę Lotnisko Radom

na zdjęciu: Łukasik (Radomka Radom) atakuje ze skrzydła

Mistrzynie Polski od samego początku spotkania zdominowały rywalki, na niewiele im pozwalając. Pierwszą partię pewnie wygrały do 16, dając sygnał, że będą chciały zakończyć to spotkanie w jak najkrótszym czasie.

Początek drugiego seta to wyrównana gra obu zespołów. Z biegiem czasu policzanki zdołały jednak wywalczyć 8 punktów przewagi i prowadziły już 16:8. Radomianki zdołały zniwelować stratę, zdobywając kilka punktów z rzędu przy zagrywce Pauliny Zaborowskiej. W samej końcówce siatkarki z Polic nie dały sobie wydrzeć zwycięstwa i wygrały 25:21.

W trzeciej partii podopieczne Marka Mierzwińskiego szybko wypracowały sobie bezpieczną, kilkupunktową przewagę. W końcówce seta skrupulatnie wykorzystywały błędy własne rywalek i ostatecznie wygrały do 18.

MVP spotkania wybrano Joanna Sikorska.

Grupa Azoty Chemik Police – MOYA Radomka Lotnisko Radom 3:0 (25:16, 25:21, 25:18)

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda

#zobacz także

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.