Nagłówek Dziennika Polickiego

ŁKS Commercecon Łódź za silny dla Grupy Azoty Chemik Police

Siatkarki ŁKS Commercecon Łódź pokonały w hali Netto Arena w Szczecinie Grupę Azoty Chemik Police 3:1. Spotkanie rozegrano w ramach 10. kolejki TAURON Ligi.

Chemik Police przegrał z ŁKS Commercecon Łódź

na zdjęciu: Siatkarki Chemika Police przegrały przed własną publicznością z ŁKS Commercecon Łódź

W dwóch pierwszych partiach kibice obejrzeli wyjątkowo zaciętą rywalizację, którą rozstrzygnęła gra na przewagi. O ile w pierwszej partii triumfowały policzanki (26:24), o tyle w partii drugiej lepsze okazały się przyjezdne (27:29).

Równie wyrównaną batalię siatkarki obu zespołów stoczyły w trzeciej odsłonie. W końcówce seta na trzypunktowe prowadzenie wyszły łodzianki (23:20) i o czas poprosił Marek Mierzwiński. Na niewiele to się jednak zdało, bowiem siatkarki ŁKS-u wygrały 25:22 i tym samym wyszły na prowadzenie w setach 2:1.

Czwarta partia lepiej rozpoczęła się dla przyjezdnych, które przy zagrywce Roberty wyszły na prowadzenie 3:0. Policzanki próbowały gonić wynik, jednak na każdym etapie tego seta lepsze były siatkarki z Łodzi. Podopieczne trenera Chiappiniego prowadząc już 22:17, nie dały sobie odebrać zwycięstwa, mimo dwóch wygranych meczboli przez podopieczne Marka Mierzwińskiego. Łodzianki ostatecznie wygrały do 20, a całe spotkanie 3:1, dopisując tym samym komplet punktów do swojego ligowego dorobku.

– Myślę, że trochę szczęścia nam zabrakło. Drugi set był do wygrania, kontrowersyjna sytuacja w trzecim secie w końcówce. ŁKS dzisiaj był lepszy, dzisiaj wygrał. Na tym świat się nie kończy – powiedział po meczu Marek Mierzwiński, szkoleniowiec Grupy Azoty Chemik Police.

MVP spotkania wybrano Klaudię Alagierską-Szczepaniak. W drużynie Grupy Azoty Chemika Police najlepiej punktującymi zawodniczkami były Brakocević-Canzian oraz Łukasik, które zdobyły po 15 punktów.

Grupa Azoty Chemik Police – ŁKS Commercecon Łódź 1:3 (26:24, 27:29, 22:25, 20:25)

Autor: Gracjan Broda, Foto: Adam Zalewski