Nagłówek Dziennika Polickiego

Liga Mistrzyń: O krok od niespodzianki w Lidze Mistrzyń z udziałem Grupy Azoty Chemik Police

Mistrzynie Polski o mały włos nie sprawiły niespodzianki w pierwszym meczu fazy play-off Ligi Mistrzyń z Fenerbahce Stambuł. Policzanki przegrały wtorkową rywalizację po tie-breaku, tocząc zaciętą rywalizację.

Chemik Police przegrał z Fenerbahce Stambuł

na zdjęciu: zacięta rywalizacja Grupy Azoty Chemik Police z Fenerbahce Stambuł

Podopieczne Radosława Wodzińskiego pierwszą partię przegrały wysoko do 14. W kolejnej odsłonie Mistrzynie Polski toczyły zaciętą rywalizację do ostatniego punktu. W samej końcówce zdołały przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę, wygrywając na przewagi do 27.

W trzecim secie szybko na prowadzenie wyszły Turczynki, które prowadziły już 9:3. Policzanki zdołały zmniejszyć dystans do rywalek do zaledwie jednego punktu przy stanie 23:24. Zepsuta zagrywka Martyny Czyrniańskiej sprawiła, że to przyjezdne prowadziły we wtorkowym spotkaniu 2:1.

W początkowej fazie czwartej partii znów lepsze były Turczynki, które wyszły na prowadzenie 15:9. Siatkarki Grupy Azoty Chemik Police zamierzały jednak walczyć do samego końca i to się udało. Najpierw doprowadziły do remisu przy stanie 20:20, a następnie w końcowej fazie seta zdołały przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę.

O zwycięstwie w pierwszym meczu fazy play-off Ligi Mistrzyń decydować musiał tie-break. Ten padł łupem utytułowanych Turczynek i mimo bardzo dobrej postawy zawodniczek Radosława Wodzińskiego, faworytem spotkania rewanżowego będą siatkarki ze Stambułu.

MVP spotkania wybrano Melissę Vargas.

Grupa Azoty Chemik Police – Grot Fenerbahce Stambuł 2:3 (14:25, 29:27, 23:25, 25:22, 10:15)Autor: Gracjan Broda, Foto: Adam Zalewski

#zobacz także

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.