Nagłówek Dziennika Polickiego

Grupa Azoty Chemik Police sięgnął po dziesiąty Puchar Polski

Siatkarki Grupy Azoty Chemik Police sięgnęły po dziesiąty Puchar Polski, wygrywając w Nysie z ŁKS Commercecon Łódź w finale rozgrywek 3:2. To pierwsze trofeum wywalczone pod wodzą Radosława Wodzińskiego.

Chemik Police z Pucharem Polski

na zdjęciu: Grupa Azoty Chemik Police, zdobywczynie Pucharu Polski

Policzanki po słabym początku w ich wykonaniu przegrywały w setach już 0:2. Pierwszą partię przegrały do 21, natomiast drugą do 23.

W kolejnej odsłonie podopieczne Radosława Wodzińskiego wzięły się za odrabianie strat i ostatecznie wygrały do 22, przedłużając swoje nadzieje na końcowy sukces.

W czwartym secie dobrze grające policzanki nie ustrzegły się błędów i mimo iż pozwalały się zbliżyć rywalkom, to zdołały wyrównać stan meczu 2:2, wygrywając do 15.

O losach tegorocznej edycji Pucharu Polski decydować musiał tie-break. Mistrzynie Polski zagrały konsekwentnie od początku do końca. Wygrały do 12 i całe spotkanie 3:2, zdobywając tym samym po raz dziesiąty w historii klubu Puchar Polski.

MVP spotkania wybrana została Jovana Brakocević-Canzian.

Grupa Azoty Chemik Police – ŁKS Commercecon Łódź 3:2 (21:25, 23:25, 25:22, 25: 15, 15:12)Autor: Gracjan Broda, Foto: Piotr Sumara / TAURON Liga

#zobacz także

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.