Potwierdzone przypadki #koronawirusa w Polsce: 37 216 | Zgonów: 1 562 | Wyzdrowiało: 26 048


Potwierdzone przypadki #koronawirusa w Zachodniopomorskiem: 631 | Zgonów: 23

Potwierdzone przypadki #koronawirusa w powiecie polickim: 12 | Zgonów: 0

Data aktualizacji: 10 lipca 2020 roku, godzina: 10.42 | Kliknij i przeczytaj raport


100 tysięcy złotych na walkę z pandemią koronawirusa od Grupy Azoty Polyolefins trafi do powiatu polickiego

Dziś podpisana została umowa, na mocy której Grupa Azoty Polyolefins S.A. przekaże darowiznę powiatowi polickiemu w kwocie 100 tysięcy złotych na realizację zadań podejmowanych przez powiat w celu przeciwdziałania zagrożeniom związanym z pandemią koronawirusa SARS-CoV-2.

– Społeczną Odpowiedzialność Biznesu traktujemy niezmiernie poważnie, dlatego z radością przyjąłem fakt, że po raz kolejny Spółka spod znaku Grupy Azoty włącza się w pomoc i wspiera społeczność lokalną – powiedział Wojciech Wrdacki, prezes Grupy Azoty Zakłady Chemiczne Police S.A.

Uwaga na wzmożony ruch ciężarówek w najbliższy weekend. Będą wozić beton

W najbliższy weekend - od popołudnia w piątek do wczesnego wieczora w sobotę - spodziewany jest wzmożony ruch ciężarówek na drogach dojazdowych do terenu przeznaczonego pod budowę wchodzącego w skład projektu Polimery Police terminalu przeładunkowo-magazynowego.

Od 26 czerwca br. (od godziny 16:00) do 27 czerwca (do godziny 18:00) będzie prowadzony transport betonu z dwóch węzłów betoniarskich w celu przygotowania fundamentów pod zbiornik na propan na obszarze powstającego terminalu przeładunkowo-magazynowego (morskiego terminalu gazowego). W tym czasie (również w godzinach nocnych) kilkadziesiąt samochodów ciężarowych wykona około 200 kursów.

Północna Izba Gospodarcza kolejny raz apeluje o powrót do dyskusji na temat handlu w niedzielę

Pandemia koronawriusa, która zachwiała polską gospodarką, sprawiła, że powrót do normalnego funkcjonowania wielu firmom zajmie sporo czasu. Szczególnie mocno koronawirus uderzył w handel detaliczny i hurtowy.

Przedsiębiorcy zwracają uwagę, że przywrócenie handlu w niedzielę mogłoby doprowadzić do poprawienia kondycji sklepów, które przez niemal kwartał pozbawione były dochodów.

Pełne finansowanie projektu „Polimery Police” zagwarantowane

Całkowity szacowany budżet projektu budowy Polimerów Police wynosi ponad 1,5 miliarda euro. Zakończenie budowy ma nastąpić w 2022 roku.

– Dziś ostatecznie finalizujemy trwające wiele miesięcy prace związane z zapewnieniem finansowania projektu „Polimery Police”. To jedna z największych obecnie inwestycji nie tylko w Polskim, ale też europejskim przemyśle – podkreślił dr Wojciech Wardacki, prezes Grupy Azoty i Grupy Azoty Zakłady Chemiczne Police S.A.

Duda: „Ta inwestycja zmieni oblicze Polic, jako miasta i jako miejsca w Europie”

Prezydent Andrzej Duda wziął udział w inauguracji kolejnego etapu inwestycji związanej z budową Polimerów Police na terenie Grupy Azoty Zakłady Chemiczne Police S.A.

– Tak wielkie inwestycje, fundamentalne dla rozwoju Polski i poszczególnych podmiotów, nie mogą powstać bez wsparcia, przychylności środowisk politycznych, rządowych – podkreślił dr Wojciech Wardacki, prezes Grupy Azoty i Grupy Azoty Zakłady Chemiczne Police. – Ten projekt jest tego najlepszym przykładem – dodał.

Mariusz Kądziołka nowym wiceprezesem Grupy Azoty Police

Mariusz Kądziołka został wybrany nowym wiceprezesem Grupy Azoty Zakłady Chemiczne "Police" S.A. Na tym stanowisku zastąpi odwołanego pod koniec kwietnia Włodzimierza Zasadzkiego.

Rada Nadzorcza spółki postanowiła powołać do zarządu nowego wiceprezesa z dniem 3 lipca 2020 r.

Pożyczki dla mikroprzedsiębiorców cieszą się dużym zainteresowaniem

Starosta policki może udzielić jednorazowej pożyczki na pokrycie bieżących kosztów prowadzenia działalności gospodarczej mikroprzedsiębiorcy, który prowadził działalność gospodarczą przed dniem 1 kwietnia 2020 r. Pożyczka jest udzielana ze środków Funduszu Pracy do wysokości 5 tysięcy złotych.

– Od 1 kwietnia Powiatowy Urząd Pracy w Policach przyjmuje w trybie ciągłym od mikroprzedsiębiorców, podmiotów zatrudniających, bądź samozatrudnionych działalność gospodarczą wnioski o mikropożyczki – mówi Paweł Wieczorkowski, zastępca dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Policach.