Nagłówek Dziennika Polickiego
reklama

Podpisano List Intencyjny w sprawie Akademii Wodorowej

Od 23 marca 2023 roku rusza druga w Polsce Akademia Wodorowa dla studentów. Grupa Azoty Zakłady Chemiczne "Police" S.A. i Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny podpisały 9 stycznia list intencyjny w sprawie utworzenia i prowadzenia Akademii Wodorowej, która powstanie w ramach Zachodniopomorskiej Doliny Wodorowej, powołanej pod koniec listopada 2022 r.

Akademia Wodorowa

na zdjęciu: Ambasadorki Marki Grupy Azoty Police

– Jesteśmy największym producentem wodoru w Polsce, a nasz region ma ogromny potencjał w zakresie rozwoju technologii wodorowych. Rozgałęzienie źródeł energii będzie wyzwaniem, które stworzy podstawę do rozwoju nie tylko „Zielonych Azotów”, ale również wpłynie na rozwój środowiskowy i gospodarczy kraju. Nasze założenia muszą być wsparte właściwymi kompetencjami, które należy wciąż rozwijać. Wierzę, że podpisany list intencyjny będzie przykładem kooperacji, która bardzo szybko zmaterializuje nasze dążenia do rozwoju Zachodniopomorskiej Doliny Wodorowej – powiedział prezes Grupy Azoty Police Mariusz Grab.

VI edycja programu Ambasador Marki Grupy Azoty Police

Ambasadorami Marki Grupy Azoty Police zostały Malwina Niedźwiedź z Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego i Ewelina Konarska-Michalczyk z Uniwersytetu Szczecińskiego. Jest to już VI edycja programu.

Ambasador Marki Grupy Azoty Police

na zdjęciu: Ambasadorki Marki Grupy Azoty Police

5 grudnia w siedzibie Grupy Azoty Police, Prezes Zarządu Mariusz Grab i Wiceprezes Zarządu Michał Siewierski podpisali umowy z Ambasadorami Marki Grupy Azoty: Malwiną Niedźwiedź z Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego i Eweliną Konarską-Michalczyk z Uniwersytetu Szczecińskiego.

Pod biurowcem Grupy Azoty Polyolefins stanął automat do segregacji butelek i puszek

Przed biurowcem Grupy Azoty Polyolefins zainstalowano urządzenie do segregacji i kompaktowania trzech frakcji odpadów – butelek plastikowych, puszek aluminiowych oraz nakrętek od butelek plastikowych.

Recomat

na zdjęciu: Automat ustawiono przed biurowcem Grupy Azoty Polyolefins

Recomat przyjmuje jedynie opakowania zakupione w Polsce, posiadające etykietę z czytelnym kodem kreskowym.

Grupa Azoty zaangażowana w utworzenie Zachodniopomorskiej Doliny Wodorowej

Grupa Azoty S.A., Grupa Azoty Zakłady Chemiczne Police, Grupa Azoty Polyolefins i Port Morski Police znalazły się w gronie sygnatariuszu listu intencyjnego na rzecz budowy Zachodniopomorskiej Doliny Wodorowej.

Zachodniopomorska Dolina Wodorowa

na zdjęciu: Utworzono Zachodniopomorską Dolinę Wodorową

Tym samym spółki wyraziły wolę nawiązania współpracy i podjęcia działań zmierzających do budowy i rozwoju gospodarki wodorowej, ze szczególnym uwzględnieniem województwa zachodniopomorskiego. To kolejna inicjatywa z obszaru budowy gospodarki wodorowej, w którą angażuje się Grupa Azoty – jedna z kluczowych grup kapitałowych branży nawozowo-chemicznej w Europie i największy producent wodoru w Polsce.

Grupa Azoty wspiera aktywność sportową dzieci i młodzieży

Zawarcie do pięćdziesięciu umów na łączną kwotę do 500 000 zł – to główne założenie Programu Grupa Azoty START, zgodnie z którym spółki z Grupy Kapitałowej nawiążą współprace ze szkołami lub podmiotami prowadzącymi działalność sportową w zakresie szkolenia dzieci i młodzieży w wieku od 5 do 19 lat.

program START

na zdjęciu: Program START

Program START jest jednym z elementów realizacji strategii ESG, a wnioski o udział w programie można składać do 28 listopada na stronie grupaazoty.com/start.

Grupa Azoty Police i Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny z kolejnym porozumieniem [zdjęcia]

Grupa Azoty Police podjęła współpracę z kolejnym wydziałem Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie.

Jacek Wróbel, rektor Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie oraz Mariusz Grab, prezes Zarządu Grupy Azoty Police

na zdjęciu: od lewej Jacek Wróbel, rektor Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie oraz Mariusz Grab, prezes Zarządu Grupy Azoty Police

Podpisane dziś porozumienie z Wydziałem Kształtowania Środowiska i Rolnictwa obejmuje m.in. wspólną organizację i prowadzenie szkoleń specjalistycznych, udział pracowników obu stron w zespołach eksperckich, odpowiedzialnych za przygotowanie programów dydaktycznych, jak również prowadzenie wspólnych badań naukowych.

Projekt Portu Police z dofinansowaniem Unii Europejskiej

Wśród projektów wybranych do dofinansowania przez Unię Europejską znalazł się projekt zgłoszony przez Port Police, który jest częścią Grupy Kapitałowej Grupa Azoty. Projekt „Wzmocnienie trwałości sieci kompleksowej poprzez zwiększenie dostępności i efektywności Portu Police” obejmuje m.in. budowę węzła kolejowego wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną w ramach budowy linii kolejowej nr 437 do Portu Morskiego Police.

Grupa Azoty Zakłady Chemiczne Police S.A.

na zdjęciu: członek Zarządu Grupy Azoty Police Anna Tarocińska, prezes Portu Police Andrzej Łuc

– Jako Grupa Azoty Zakłady Chemiczne Police realizujemy strategię rozwoju portu, dzisiaj można powiedzieć, że jest to cały kompleks portowy – mówiła członek zarządu Anna Tarocińska.

Rusza 6. edycja programu Ambasador Marki Grupa Azoty

Jesteś studentem, doktorantem, działasz aktywnie na rzecz społeczności studenckiej i wiążesz swoją przyszłość z sektorem przemysłowym? Grupa Azoty rozpoczyna nabór dla osób, które w roku akademickim 2022/2023 będą reprezentować koncern na swoich uczelniach jako Ambasadorzy Marki Grupa Azoty.

Grupa Azoty Zakłady Chemiczne Police S.A.

na zdjęciu: Biurowiec Grupy Azoty Zakłady Chemiczne Police S.A.

Zadaniem Ambasadorów będzie budowanie pozytywnego wizerunku Grupy Azoty na uczelniach. W trakcie rocznej kadencji wybrani studenci i doktoranci będą wspierać Grupę Azoty w organizacji wydarzeń informacyjnych i promocyjnych, skierowanych do środowiska akademickiego.

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.