Nagłówek Dziennika Polickiego
reklama
reklama

Powstał Ogród warzywno-kwiatowy „Piątkogród” w ramach pierwszej edycji Wolontariatu Pracowniczego Grupy Azoty

Na terenie Przedszkola Publicznego nr 5 w Policach powstał ogród warzywno-kwiatowy „Piątkogród” w ramach pierwszej edycji Wolontariatu Pracowniczego Grupy Azoty, w którym udział wzięli wolontariusze z Grupy Azoty Police, Grupy Azoty Polyolefins oraz Grupy Azoty Police Serwis.

Uroczystość otwarcia ogrodu warzywno-kwiatowego w Policach

na zdjęciu: Oficjalne otwarcie ogrodu warzywno-kwiatowego „Piątkogród”

Uroczyste otwarcie ogrodu odbyło się 10 października br. przy obecności przedstawicieli wszystkich trzech spółek.

W ramach projektu ustawiono zbiornik na wodę deszczową, a także zamontowano stojaki na rowerki. Najmłodsi będą mieli okazją nauczyć się podstawowych zasad pielęgnowania roślin, a także wykorzystywania zgromadzonej wody deszczowej do ich podlewania.

W trakcie uroczystości nagrodzono zwycięzców konkursu na nazwę ogrodu, plakatu oraz hasła towarzyszącego powstaniu „Pięciogrodu”. Przedstawiciele Grupy Azoty przygotowali dla przedszkola liczne upominki, a dla rodziców, którzy wsparli realizację projektu specjalne podziękowania.

Przedszkolaki odwdzięczyły się piosenką oraz wierszykiem, który powstał specjalnie na tę wyjątkową okazję.

Członek Zarządu Grupy Azoty Zakłady Chemiczne „Police” S.A. Anna Tarocińska wyraziła nadzieję, że stworzony wspólnie ogródek warzywno-kwiatowy będzie doskonałym miejscem rozwoju ekologicznej postawy wśród podopiecznych Przedszkola Publicznego nr 5 w Policach oraz żywą lekcją przyrody.

W ramach programu ekologicznego z Grupą Azoty, który został wpisany do Rocznego Planu Pracy Przedszkola na rok szkolny 2022/2023, planowane są cykliczne spotkania z przedstawicielami polickich zakładów w celu przybliżenia dzieciom produktów i pracy na poszczególnych wydziałach.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.