Nagłówek Dziennika Polickiego
reklama
reklama

Współpraca Grupy Azoty Police z Akademią Nauk Stosowanych TWP w Szczecinie

Grupa Azoty Police oraz Akademia Nauk Stosowanych TWP w Szczecinie podpisały Porozumienie o współpracy, którego przedmiotem są m.in. organizacja praktyk i staży dla studentów i absolwentów Uczelni oraz prowadzenie prac badawczych studentów i doktorantów w tematach stanowiących zainteresowanie obu stron.

Porozumienie Grupy Azoty Police oraz Akademii Nauk Stosowanych TWP w Szczecinie

na zdjęciu: Porozumienie podpisali prezes Grupy Azoty Police Mariusz Grab oraz Rektor Akademii Nauk Stosowanych TWP w Szczecinie prof. ANS TWP dr hab. Waldemar Urbanik

– Podjęcie współpracy z ANS TWP, Uczelnią o ugruntowanej pozycji w regionie otwiera nam nowe możliwości pozyskiwania wykwalifikowanej kadry zawodowej oraz prowadzenia ciekawych projektów. Grupa Azoty Police to jeden z najbardziej stabilnych pracodawców w regionie. Z uwagi na nieustanny rozwój oraz odejścia emerytalne podejmujemy działania w celu pozyskiwania wysoko wykwalifikowanej kadry technicznej. Potrzebujemy także kadry o innych niż inżynieryjne specjalności, których kształceniem zajmuje się właśnie Akademia Nauk Stosowanych TWP w Szczecinie – podkreślił prezes Zarządu Grupy Azoty Police Mariusz Grab.

Szczecińska Uczelnia posiada nowoczesną infrastrukturę badawczą i dydaktyczną. Korzystając ze środków ministerialnych, projektów NCBR oraz ze środków własnych, do dyspozycji studentów i kadry badawczo – dydaktycznej są m.in. w pełni profesjonalna pracownia badań fokusowych, laboratorium środowiska pracy, pracownia komunikacji i treningu grupowego, pracownia pierwszej pomocy przedmedycznej, czy pracownia nowoczesnych technologii i informacji przestrzennej. Wysoka jakość kształcenia na prowadzonych przez Uczelnię kierunkach studiów została potwierdzona ośmiokrotnie, pozytywną oceną Polskiej Komisji Akredytacyjnej przy Ministrze Edukacji i Nauki.

– Jest mi niezmiernie miło, że możemy podjąć współpracę z Grupą Azoty Zakłady Chemiczne „Police” S.A. Wspólne działania Akademii Nauk Stosowanych Towarzystwa Wiedzy Powszechnej w Szczecinie z międzynarodowym graczem branży chemicznej pozwoli nam wzajemnie korzystać z dóbr, jakie posiadają oba podmioty. Nasi studenci i absolwenci będą mieli możliwość podjęcia praktyk i staży, które pozwolą zdobyć niezbędne doświadczenie. Jestem przekonany, że nowoczesna infrastruktura badawcza i dydaktyczna naszej uczelni przygotuje wykwalifikowaną kadrę techniczną, a także w obszarze kompetencji psychologicznych oraz zarządzania gotową do podjęcia nowych wyzwań zawodowych – zaznaczył Rektor Akademii Nauk Stosowanych TWP w Szczecinie prof. ANS TWP dr hab. Waldemar Urbanik.

Na mocy podpisanego Porozumienia planowana jest organizacja wyjazdów studyjnych, warsztatów, sympozjów i wystaw, a także ustalanie tematyki prac dyplomowych, które mogłyby być realizowane w ramach współpracy ze Spółką pod opieką osoby wyznaczonej z Uczelni.

Grupa Azoty Police od wielu lat aktywnie wspiera rozwój szkół, angażując się w podnoszenie jakości kształcenia młodzieży m.in. poprzez obejmowanie patronatem klas o kierunkach chemicznych, organizowanie praktyk i staży, czy fundując stypendia naukowe. Spółka – dostrzegając swoje potrzeby kadrowe w zakresie pozyskiwania kadry techniczno-inżynieryjnej – podjęła także szeroką współpracę z Zachodniopomorskim Uniwersytetem Technologicznym oraz Akademią Morską w Szczecinie.

Akademia Nauk Stosowanych Towarzystwa Wiedzy Powszechnej w Szczecinie, do 15 marca 2022 roku działająca jako Wyższa Szkoła Humanistyczna TWP w Szczecinie, uzyskała statut Akademii Nauk Stosowanych decyzją Ministra Edukacji i Nauki z dnia 20 stycznia 2022 roku. W ciągu 25 lat działalności ANS TWP przeszła drogę od uczelni jednowydziałowej do uczelni, na której strukturę składa się sześć wydziałów działających w całej Polsce, od uczelni kształcącej na jednym kierunku do uczelni oferującej obecnie osiem kierunków studiów, od wyższej szkoły zawodowej do Akademii. Uczelnia nawiązała współpracę z najbardziej liczącymi się ośrodkami naukowymi w kraju i Europie.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.