Nagłówek Dziennika Polickiego
reklama
reklama

Grupa Azoty Police i Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny z kolejnym porozumieniem [zdjęcia]

Grupa Azoty Police podjęła współpracę z kolejnym wydziałem Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie.

Jacek Wróbel, rektor Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie oraz Mariusz Grab, prezes Zarządu Grupy Azoty Police

na zdjęciu: od lewej Jacek Wróbel, rektor Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie oraz Mariusz Grab, prezes Zarządu Grupy Azoty Police

Podpisane dziś porozumienie z Wydziałem Kształtowania Środowiska i Rolnictwa obejmuje m.in. wspólną organizację i prowadzenie szkoleń specjalistycznych, udział pracowników obu stron w zespołach eksperckich, odpowiedzialnych za przygotowanie programów dydaktycznych, jak również prowadzenie wspólnych badań naukowych.

– Uwzględnianie kwestii ochrony środowiska w działalności przedsiębiorstwa to w dzisiejszych czasach priorytet – podkreślił Mariusz Grab, prezes Grupy Azoty Police. – Rozumiemy wagę zmian klimatycznych i poprzez projekt korporacyjny „Zielone Azoty”, który obejmuje m.in. dekarbonizację, rozwój OZE i źródeł bezemisyjnych, dążymy do ich spowolnienia. Cele w obszarze transformacji klimatyczno-energetycznej przekładamy na konkretne działania, a nawiązanie bliskiej współpracy z Wydziałem Kształtowania Środowiska i Rolnictwa wpisuje się pośrednio w nasze projekty z tego zakresu – tłumaczył Mariusz Grab.

Prezes Grupy Azoty Police podkreślił również, że podejmowanie wspólnych inicjatyw z obszaru B+R i możliwość współpracy ze specjalistami z uczelni stanowią nieocenione wsparcie przy prowadzeniu społecznie odpowiedzialnego biznesu.

W lutym br. policka Spółka podpisała porozumienie z Wydziałem Elektrycznym szczecińskiej uczelni, która zadeklarowała m.in. wprowadzenie do programu kształcenia tematyki zgłoszonej przez policką spółkę. Z kolei Grupa Azoty Police zaoferowała aktywne wspieranie placówki w realizacji programu praktyk studenckich i stażów absolwentów, a także organizację wizyt studentów wraz z opiekunami na terenie zakładu. Taka forma współpracy obejmuje także dzisiejsze porozumienie z Wydziałem Kształtowania Środowiska i Rolnictwa Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie.

– Na Wydziale Kształtowania Środowiska i Rolnictwa prowadzone są badania naukowe oraz kształcenie studentów na najwyższym poziomie, o czym świadczy bardzo wysoka kategoria naukowa (kategoria A – przyp. red.) przyznana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki dla dyscypliny w zakresie rolnictwa i ogrodnictwa – powiedział dr hab. inż. Jacek Wróbel, rektor Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie. – Wiemy, jak budować zieloną technologiczną przyszłość Polski ze względu na nasze unikatowe kompetencje. Dzięki fuzji Politechniki Szczecińskiej i Akademii Rolniczej, której dokonaliśmy 13 lat temu, łączymy w sobie nauki inżynieryjno-techniczne, rolnicze, ścisłe i przyrodnicze oraz społeczne – podkreślił rektor.

Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie opracował program edukacyjny, który doskonale wpisuje się w model kształcenia kadr dla zielonego przemysłu. Młodzi eksperci, którzy opuszczają mury ZUT-u, mają wpływ na budowę zielonego przemysłu, ponieważ posiadają dobre przygotowanie do zawodu i kompetencje na wysokim poziomie w obszarach, które odpowiadają na wyzwania krajowej gospodarki.

Podejmowane przez Grupę Azoty Police liczne formy współpracy z krajowymi uczelniami wyższymi stanowią doskonały przykład synergii biznesu z nauką. Dostosowywanie programów kształcenia do oczekiwań i potrzeb pracodawców umożliwia bowiem kształcenie wysokiej klasy specjalistów, którzy znajdą zatrudnienie zgodne z wykształceniem.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.