Nagłówek Dziennika Polickiego
reklama
reklama

Pod biurowcem Grupy Azoty Polyolefins stanął automat do segregacji butelek i puszek

Przed biurowcem Grupy Azoty Polyolefins zainstalowano urządzenie do segregacji i kompaktowania trzech frakcji odpadów – butelek plastikowych, puszek aluminiowych oraz nakrętek od butelek plastikowych.

Recomat

na zdjęciu: Automat ustawiono przed biurowcem Grupy Azoty Polyolefins

Recomat przyjmuje jedynie opakowania zakupione w Polsce, posiadające etykietę z czytelnym kodem kreskowym.

Automat zapewnia odzysk czystego posegregowanego surowca, który spełnia kryteria obiegu zamkniętego. Urządzenie jednocześnie dziurawi i zgniata opakowanie. Co istotne zbiera czyste, puste opakowania bez resztek żywności.

Recomat jest intuicyjny w obsłudze. Należy zeskanować kod kreskowy etykiety na butelce, następnie umieścić odpad w otwartej komorze.

Pierwszych 10 pracowników spółki, którzy zgromadzą w swojej aplikacji 50 punktów, czyli oddadzą do RECOMATU 50 sztuk plastikowych butelek lub puszek, otrzyma praktyczny upominek. Z automatu mogą korzystać wszyscy, jednak zabawa przewidziana została tylko dla pracowników spółki.

Co zrobić, aby rozpocząć ekologiczną zabawę? Należy pobrać ze sklepu AppStore lub GooglePlay aplikację RecomApp. Aplikacja poprowadzi użytkownika dalej. Wystarczy zeskanować swój kod QR z aplikacji i wrzucić opakowanie do odpowiedniego otworu w urządzeniu, a punkty automatycznie zostaną dodane do konta użytkownika.

Inicjatywa ma charakter lokalny, mogą z niego korzystać wszyscy pracujący i mieszkający w pobliżu lokalizacji firmy Grupa Azoty Polyolefins S.A.

Autor: Gracjan Broda, Foto: Gracjan Broda

Drogi Użytkowniku,

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych dotyczących przetwarzania danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych. Poniższe zasady stosuje się, począwszy od 25 maja 2018 roku. Klikając przycisk "PRZEJDŹ DO SERWISU" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, przez Wydawnictwo "Dziennik Policki" Gracjan Broda, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies wykorzystywanych w celach statystycznych i umożliwiających prawidłowe korzystanie z portalu dziennikpolicki.pl - Regionalny Portal Informacyjny.