- Aktualności
- Opublikowano:
VI edycja programu Ambasador Marki Grupy Azoty Police
Ambasadorami Marki Grupy Azoty Police zostały Malwina Niedźwiedź z Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego i Ewelina Konarska-Michalczyk z Uniwersytetu Szczecińskiego. Jest to już VI edycja programu.

na zdjęciu: Ambasadorki Marki Grupy Azoty Police
5 grudnia w siedzibie Grupy Azoty Police, Prezes Zarządu Mariusz Grab i Wiceprezes Zarządu Michał Siewierski podpisali umowy z Ambasadorami Marki Grupy Azoty: Malwiną Niedźwiedź z Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego i Eweliną Konarską-Michalczyk z Uniwersytetu Szczecińskiego.
– To jest bardzo ważny program dla nas. Stawiamy na pozyskiwanie kadr, ale także na pokazanie naszego zakładu jako wielowątkowego miejsca pracy – mówił Prezes Zarządu Mariusz Grab.
Celem Programu jest wyłonienie w procesie rekrutacji Ambasadorów – studentów lub doktorantów Uczelni Wyższych, którzy prezentować będą w środowisku akademickim korzyści płynące z zatrudnienia w Grupie Azoty oraz budowali Markę Spółki.
W 2022/2023 roku Ambasadorzy Marki będą promowali Grupę Azoty pod hasłem: GRUPA AZOTY – PRACODAWCA Z WYBORU!
W szczególności Ambasadorzy będą przekazywali informacje dotyczące obszarów i specyfiki pracy w Grupie Azoty, możliwości zatrudnienia-ścieżki kariery oraz osobistego rozwoju. Będą dbali również o podnoszenie posiadanych kompetencji w celu budowania trwałej synergii pomiędzy światem nauki a przemysłem. Ambasador Marki otrzymuje comiesięczne stypendium ambasadorskie. Może również liczyć m.in. na wsparcie przy realizacji własnych projektów naukowych na zasadach ustalonych przez poszczególne spółki.
W roku akademickim 2022/2023 Ambasadorami Marki zostały:
Malwina Niedźwiedź ukończyła w latach 2017-2019 Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, chemia kryminalistyczna, studia magisterskie II stopnia, tytuł pracy magisterskiej: „Optymalizacja przetwarzania granulatu PMMA dla technologii światłowodów polimerowych”. Obecnie bierze udział w projekcie badawczym finansowanym przez Narodowe Centrum Nauki w ramach konkursu „OPUS 17”. Tytuł projektu: „Hybrydowe i elastomerowe sieci polimerowe: synteza, struktura i właściwości”.
Ewelina Konarska-Michalczyk posiada kilkunastoletnie doświadczenie pracy na stanowiskach głównie w administracji państwowej, jak również kilkuletnie doświadczenie w prowadzeniu własnej działalności oraz w prywatnych firmach w Polsce i w Niemczech. Od października br. jest nauczycielem akademickim w Instytucie Zarzadzania, Katedra Kapitału Ludzkiego, Wydział Ekonomii, Finansów i Zarzadzania Uniwersytetu Szczecińskiego. Prowadzi zajęcia dot. Gospodarowania Kapitałem Ludzkim oraz zarządzania Zasobami Ludzkimi. Wygrała także konkurs na stypendium doktorskie, w ramach którego była członkiem zespołu naukowego, badającego zakres dzielenia się wiedzą wśród pracowników firm.
Autor: Gracjan Broda, Foto: Mariusz Hałgas